Yeni gişe ve bağlantı yolları mecliste görüşülecek - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Yeni gişe ve bağlantı yolları mecliste görüşülecek GÜNCEL

Yeni gişe ve bağlantı yolları mecliste görüşülecek

Yeni gişe ve bağlantı yolları mecliste görüşülecek

Anadolu Otoyolu’nun Sakarya geçişinde hayata geçirilecek yeni gişe ve bağlantı yolları için 12 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek Büyükşehir Belediyesi Meclisinde yeni bir karar alınacak.

ADAYORUM

Karayolları Genel Müdürlüğünün otoyol gişelerinin yapımı için gerçekleştirdiği ihalenin ardından Büyükşehir Meclisi de bölgedeki imar planlarının değiştirilmesini görüşecek. 

Bölgedeki kamulaştırma çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi eliyle sürdürüldüğü projede çalışmaların yakın zamanda başlayacağı düşünülürken, mecliste projeyi ilgilendiren bölgeye ilişkin imar planlarını içeren maddenin İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesi bekleniyor.

Yeni otoban giriş-çıkışı ve bağlantı yollarını kapsayan ilgili meclis maddesi;

4/211-Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Ulaşım Dairesi Başkanlığınca Erenler İlçesi sınırları içerisinde bulunan Anadolu Otoyolu üzerinde yapılması planlanan Yeni Sakarya Gişeleri ve Bağlantı Yolları (Kozluk Caddesi Kesimi) ve çevresine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan değişiklik teklifinin görüşülmesine ilişkin 02/04/2021 tarih ve 8884 sayılı yazısı

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz