TARAFTARIN VE FUTBOLCULARIN TARİHİ SORUMLULUĞU

İbrahim Bulut
İbrahim Bulut

Her futbol kulübünün tarihinde unutulmaz futbolcular olduğu gibi bazı unutulmaz maçlar da yer alır.

Bana sorarsanız Sakaryaspor tarihinde asla unutamayacağım maçlardan biri de geçtiğimiz yıllarda deplasmanda karşılaştığımız Ergene Velimeşespor maçıydı!

Açık söyleyeyim, Sakaryaspor bu takımla karşılaşana kadar böyle bir spor kulübü olduğunu hiç bilmiyordum.

Muhtemelen mazisi çok eskilere dayanmıyor.

Türk futbol tarihinde önemli bir başarısı olan bir kulüp hiç değil.

Bünyesinde Türk sporuna damga vurmuş isimler yetişmiş de değil.

Ama bu Ergene Velimeşespor 2019-2020 sezonunun 18. haftasında sahasında ağırladığı Sakaryaspor'a tarihin en kötü sonuçlarından birini yaşatmıştı.

5-0 biten maçın ardından Sakarya kamuoyunda çok ciddi tartışmalar yaşanmış, tarihin en utanç duyulan skorlarından biri olarak kabul edilmişti.

Bu hafta sonu ise Sakaryaspor kendi sahasında Velimeşespor'u ağırlıyor. Lider olarak çıkacağımız maçın Sakaryaspor taraftarları için böylesine sembolik bir önemi de var.

Bu nedenle Sakaryasporlu futbolcuların bu tarihi sorumluluğa uygun bir şekilde Velimeşespor'u kendi evine uğurlamasını arzu ediyoruz.

Bu konuda Sakaryaspor taraftarına da büyük bir görev düşüyor. Şu an için yeşil siyahlı takım liderlik koltuğuna oturmuş durumda. Bu liglerde başarılı olmak gerçekten zor. Artık liderliği devretmeden yola devam etmeliyiz.

Bunun için taraftarın her zamankinden çok daha fazla takıma sahip çıkması gerekiyor.

Sakaryaspor taraftarları Ergene Velimeşespor karşısında tribünleri doldurarak, 2 yıl önceki skoru da futbolculara hatırlatıp bunun rövanşının alınmasını beklemeliler.

Sakaryasporlu futbolculara da taraftara da yakışan, bu hezimeti unutturacak bir skor elde etmek için gerekeni yapmaktır…

Taraftarlar stadı dolduracak, coşkularını sahaya yansıtacak, futbolculara destek olacak.Oyuncularımız da arkalarına aldıkları taraftar gücüyle sahada gereğini yerine getirecek.

Burada elde edilecek güzel bir sonuç hem liderliğin sürmesine neden olacak hem de şampiyonluk yolunda taraftar ile takımın bütünleşmesine katkı sağlayacaktır.

- Adayorum, İbrahim Bulut tarafından kaleme alındı
https://www.adayorum.com/makale/8303369/ibrahim-bulut/taraftarin-ve-futbolcularin-tarihi-sorumlulugu