Yenicami'de feci kaza! Kaldırımda yürüyen anne ve oğluna çarptı

Adapazarı Atatürk Bulvarı’nın Yenicami mevkiindeki trafik kazasında sürücüsün ismi henüz öğrenilemeyen özel otomobil sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetti. Sürücünün kontrolü kaybetmesiyle birlikte kaldırıma çıkan otomobil bebek aracında bulunan çocuğuyla yolda yürüyen kadına çarptı. Yabancı uyruklu kadını aracın altına alan otomobil yaklaşık 5 metre talihsiz kadını sürükledi. 

Çevrede bulunan vatandaşların ilk müdahaleyi yaptığı sırada Sakarya Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş şoka giden kadın sürücüyü araçtan indirdi ve direksiyon başına geçti. Çevredeki vatandaşların otomobili havaya kaldırdığı anda Başkan Ali Bektaş aracı geri vitese katıp kadının üstünden kurtardı. Yaralı kadına ilk müdahale olay yerindeki bir beyaz eşya mağazasında yapıldı. Mağaza çalışanları kadın ve çocuğuna su verirken, Başkan Bektaş 112 Acil Servis’e ihbarda buldu.

Bebek arabasında çocuk başından yaralandığı olayda annenin yine başından kan geldiği görüldü. Olay yerine gelen 112 acil servise ait 2 ambulans anne ile bebeğini Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü’ne kaldırdı. Kaza sırasında kadın sürücü ve yanında bulunan çocuğu büyük şok yaşadı. Araçtan inen ve büyük üzüntü yaşayan kadın sürücü hiçbir şey hatırlamadığını belirterek, “Olamaz. Ne oldu! Kurtuldu mu! Bir şey oldu mu! Bir şey olmadı dimi! Araç altında biri var mı! Allah’ım” diye feryat etti.

Kaza sonrasında polis ve zabıta olay yerinde gerekli önlemleri alırken, yaşanan olay beyaz eşya mağazasının güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Görüntülerde, otomobilin kaldırımda bebek arabasıyla yürüyen kadına çarparak altına aldığı, çevredeki vatandaşların ise koşarak yardıma geldiği görülüyor. 

- Adayorum, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7961745/yenicamide-feci-kaza-kaldirimda-yuruyen-anne-ve-ogluna-carpti