İhalesi yapıldı 400 günde bitmesi planlanıyor!

Uzun bir süredir Adapazarı Atatürk İlkokulununun taşınacağı gündemde kalmaya devam ederken, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk İlkokulu'nun yeni binası için ihaleyi yaptı.

400 GÜNDE TAMAMLANACAK!

İhaleyi gerçekleştiren Atatürk İkokulunun yeni binası ihale şartnamesine göre 400 günde yapılması planlanıyor. 32 derslik 13 bölümden oluşacak okul binasının proje resimleri de Milli Eğitim Müdürlüğünce basına servis edildi.

OKULUN ŞUANKİ BULUNDUĞU YER OTOPARK OLACAK!

Şehrin en önemli ticaret bölgelerinden biri olan Çark Caddesi'nde bulunan okulun yeri uzun süredir taşınmak isteniyordu. Trafiği de rahatlatacağı düşünülürken Çark Caddesi'nin de araç parkı sorununu ortadan kaldırılması planlanıyordu. Büyükşehir Belediyesi 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol imzalamıştı. Bu imzadan 3 yıl sonra Atatürk İlkokulu'nun ihalesine çıkıldı.

ATATÜRK İLKOKULU TANSU ÇİLLER LİSESİ'NİN YERİNE YAPILACAK!

Atatürk İlkokulu'nun yeni yeri ise Tepekum Mahallesi'ne taşınan Eski Adapazarı Ticaret Meslek Lisesi olan yeni adı ile Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi'nin yeri olarak belirlendi. Eski Adapazarı Ticaret Meslek Lisesi olan Olgunlar Halı sahanın da olduğu bölüm okul bahçesine dahil edileceği öğrenildi.

- Adayorum, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/foto/7951534/ihalesi-yapildi-400-gunde-bitmesi-planlaniyor