Kaymakamlık binalarının önünde izin belgesi kuyrukları

Çiftçiler ise ziraat odaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sakarya'daki birçok kaymakamlık binasının önünde yoğunluk oluştuğu öğrenildi.

----

Perşembe akşamından itibaren geçerli 17 günlük "tam kapanma" öncesinde izin belgesi almak isteyenler kaymakamlıklara koştu, çok sayıda kişi uzun kuyruklar oluşturdu.

----

Adapazarı kaymakamlığa bu amaçla gelenlere devlet memurları oluşan yoğunluk sonrası e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları önerildi.

Şehirler arası seyahat kısıtlamasında muaf olarak yolculuk etmek isteyenlere Adapazarı Kaymakamlığı'ndaki 'Açık Kapı' görevlileri yardımcı olmaya çalıştı.

İzin belgesi almak isteyenlerin e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları gerektiği belirtilirken genelgedeki hususlara ilişkin belgesi bulunanların e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı'na ait e-Başvuru ve ALO 199 sistemleri üzerinden valilik/kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulları'na iletmeleri istendi.

Tam kapanma öncesi izin almak isteyen vatandaşlar kaymakamlıklara akın edince kaymakamlık binalarının önünde yoğunluk oluştu. Oluşan yoğunluk sonrası koronavirüs tedbirleri de hiçe sayıldı.

Memurlar, pandemi süresince ilk defa bu kadar uzun sürecek bir kısıtlama uygulanacağını, bu nedenle aşırı yoğunluk oluştuğunu söyledi.

(medyabar)

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7738651/kaymakamlik-binalarinin-onunde-izin-belgesi-kuyruklari