TÜGVA Sakarya’dan Örnek Yarışma

Fetihten Dirilişe Ayasofya Resim Yarışmasının sonuçları açıklandı. 1453 yılındaki fethiyle birlikte hem İstanbul’un hem de Ayasofya’nın İslam diniyle tanışmasını, Osmanlı’nın Ayasofya’ya verdiği önemi ve geçtiğimiz yıl tekrar ibadete açılan Ayasofya’yı konu alan, TÜGVA Sakarya İl Temsilciliğinin düzenlediği Fetihten Dirilişe Ayasofya Resim Yarışmasının sonuçları belli oldu.

----

Tüm Türkiye’ye Örnek Oldu

İlk olarak TÜGVA Sakarya İl Temsilciliğinin düzenlediği ve sonrasında tüm Türkiye’ye örnek olarak yurt genelinde de düzenlenen yarışma yoğun ilgi gördü. Türkiye sonuçlarının açıklanmasının ardından Sakarya’da düzenlenen ve yaklaşık 300 başvurunun yapıldığı Fetihten Dirilişe Ayasofya Resim Yarışmasının sonuçları geçtiğimiz hafta sonu TÜGVA Sakarya sosyal medya hesaplarından düzenlenen canlı yayınla açıklandı.

----

TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Murat Selim Deveci’nin konuk olarak katıldığı canlı yayına pek çok bağlantı alındı. TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Okan Özer, TÜGVA Kültür Sanat Koordinatörü Mustafa Yiğit’in konuk olarak katıldığı program, yoğun ilgiyle izlendi.

----

Programa canlı bağlanan Ayasofya’nın son müze müdürü Hayrullah Cengiz tarih boyunca Ayasofya’ya gösterilen önemi örneklerle anlattı.

----

Birincileri Çetin Oktay Kaldırım ve Ekrem Yüce Açıkladı

Lise ve ortaokul olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmaların birincilerini Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce açıkladı. Tebrik videosuyla yayına katılan Vali Kaldırım, Erenler Güneş Okulları öğrencisi Berrak Bilgin’in ortaokul kategorisinde birinci olduğunu açıkladı.

----

Başkan Yüce ise lise kategorisinde Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Ceren İlten’in birinci olduğunu açıkladı. Ortaokul ve lise kategorisinde ikinci olan Yenikent Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayşe Reyyan Ürküt ve Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Erol’un derecelerini Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve Sakarya Üniversitesi rektörü Fatih Savaşan açıkladı.

----

Ortaokul ve lise kategorisinde üçüncü olan SAÜ Vakfı Özel Okulları öğrencisi Minel Yüksel ve Serdivan Anadolu Lisesi öğrencisi Betül Konuk’un derecelerini ise TÜGVA Kültür ve Sanat Koordinatörü Mustafa Yiğit ve TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Murat Selim Deveci açıkladı. SAÜ Vakfı Ortaokulu öğrencisi Özer Özgür ve TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Selma Eser ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

----

Resim ve güzel sanatlar konusunda uzman akademisyen ve sanatçıların jüri olarak yer aldığı yarışmada birincilere tablet bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere de 750 liralık hediye çeki takdim edildi. Jüri özel ödülü kazanan iki öğrenciye profesyonel çizim seti hediye edildi. Programda yarışmaya katılan her öğrenciye sürpriz hediyeler de verileceği vurgulandı.

Yarışmalar Devam Edecek

----

Fetihten Dirilişe Ayasofya Resim Yarışmasının ardından Çizimlerle 40 Hadis Resim Yarışması, Karabağ Zaferi Resim yarışmalarının başvurularının devam ettiği belirtilen programda özellikle Çizimlerle 40 Hadis Resim Yarışmasında hem TUGVA Genel Merkezi’nin hem de TÜGVA Sakarya İl Temsilciliğinin ayrı ayrı ödüller vereceği duyuruldu. Yarışma detaylarıyla ilgili bilgi almak isteyen öğrenciler ve öğretmenler TÜGVA Sakarya sosyal medya hesaplarına yönlendirildi.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7737796/tugva-sakaryadan-ornek-yarisma