Tüm Eğitim Kademelerine Psikoeğitim Programı

Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de görülen Covid-19 salgını nedeniyle çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin psikolojik sağlamlık düzeylerinin arttırılması amacıyla MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tüm eğitim kademelerine yönelik “Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı” hazırlandı.

----

Bu kapsamda ilimizde Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen, öğretmen ve veli bilgilendirme toplantıları ile okul kademelerine göre Psikoeğitim Programı uygulama çalışmaları yapılıyor.

----

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü uzmanlarınca Rehberlik ve Araştırma Merkezlerindeki Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri bölümünde görev yapan Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlere verilen eğitimlerle başlayan süreçte, 375 Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmene, ardından tüm idareci ve öğretmenlere eğitim verildi.

----

Programın veli ayağı 31 Ağustos-11 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

----

Öğrencilere yönelik programın 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak plan çerçevesinde Sınıf Rehber Öğretmenleri tarafından uygulanacağı belirtildi.

----

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitimlere katkı sunan özel eğitim alanındaki tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7736976/tum-egitim-kademelerine-psikoegitim-programi