Milletvekili İslam Partisinden İstifa Etti

Eski Sakarya Milletvekili ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın kayınbiraderi olan Sakaryalı Cihangir İslam Saadet Partisinden istifa etti. İstanbul milletvekili olan İslam istifasını Meclis Başkanlığı’na da bildirdiğini ifade etti. İslam'ın istifasıyla Saadet Partisi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletvekili sayısı 1'e düştü. İslam'ın istifasıyla birlikte TBMM'de görev yapan bağımsız milletvekili sayısı 7 oldu.

Cihangir İslam kimdir?

1959 yılında Sakarya'da dünyaya gelen İslam, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesörü. İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitirdi. İslam, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunu.

ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada - Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center'da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yaptı.

Mazlumder, Saadet Partisi, HAS PARTİ, Adalet Zemini ve Hak ve Adalet Platformu kurucularındandır. Artı TV 45 + 45 Programı eş moderatörlüğü, Duvar gazetesi köşe yazarlığı yaptı.

İslam’ın 100'ün üzerinde bilimsel çalışması yanında sosyal alanda yayımlanmış çok sayıda makalesi de var.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen İslam, 3 çocuk babası.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7734963/milletvekili-islam-partisinden-istifa-etti