Sakaryaspor'da Olağanüstü Kongre Kararı!

Sakaryaspor yönetimi adına bir açıklama yapan Sakaryaspor Başkanı Cevat Ekşi, yeni dönemde aday olmayacaklarını da ifade etti.

İŞTE O AÇIKLAMA

Kamuoyunu duyrulur.

Şanlı mazisi büyük camiası ve fedakar taraftarları ile 55 yılını geride bırakan Sakaryaspor'umuzun 16 Ağustos 2020 gerçekleştirilen kongresinde aday olduk ve delegelerib teveccühü ile göreve başladık. İşimizin kolay olmadığını biliyorduk ancak biz yeşil siyahlı takımızın başarısı için hazırdık.

Transfer yasağı, icra ödemeleri, vergi borçları, kulüp lisansı, federasyoda ödeme bekleyen dosyalar, geçmişten günümüze taşınan borçlar ve SGK ödemeleri gibi önümüzde pek çok sorun vardı.

Sakaryaspor ise tek ve bu şehrin en büyük gerçeğiydi. Biz; Sakaryaspor etrafında kenetlendiğimizde başarının geleceğine inanıyorduk.

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çalışmalarımızı Sakaryaspor'un menfaatleri ve gelecek hedefleri doğrultusuna sürdürdük. 9 oyuncumuz ile sözleşme yeniledik.

15 ismi de kadromuza kattık. Bu ligi bilen ve üst liglerde de mücadele etmiş teknik ekip ve oyunculardan kurulu bir kadro oluşturduk.

Bugüne kadar Sakaryaspor için 14 milyon TL harcama yaptık. Tüm bunları yaparken tek düşüncemiz takımızın başarısı ve şampiyonluğuydu.

Ancak geldiğimşiz noktada karşılaştığımız manzaradan büyük üzüntü duyuyoruz. Henüz ligin başındayken sistematik saldırılarla, mesnetsiz iddialarla doldurma haberlerle Sakaryasporumuz bir çukurun içine çekilmek isteniyor.

İlk günden seçildiğimiz bu yana yazılı, görsel ve sosyal medya üzerinden aile değerlerimize ve kişisel haklarımıza varan ağır hakaretlerle sistematik saldırılara maruz bırakıldık.

Biliyoruz; onlar gerçek Sakaryaspor taraftarları değil. Biz Sakaryaspor için yeri geldi ailemizi yeri geldi büyüklerimizi ihmal ettiki. Ancak Sakaryaspor'u bu süreç içerisinde hiç yalnız bırakmadık.

Bu hassasiyetke görevimizi sürdürürken karşılaştığımız tabloyu hak etmedik.

Geldiğimiz noktada Sakaryaspor camiası kenetlenmediği için Olağanüstü kongre kararı almış bulunmaktayız.

Kongrede oy kullanan tüm delegelere, destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, Olağanüstü kongrenin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Sakaryaspor'un seçilecek yeni yönetimine başarılar diliyorum. Bundan sonra ki süreçte de takımızın yanında olmaya devam edeceğiz"

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7734728/sakaryasporda-olaganustu-kongre-karari