KAMU KURUMLARINDA KANTİN VE ÇAY OCAKLARI KAPATILDI!

Sakarya genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen Sakarya Valiliği imzalı yazıda artan vaka sayıları göz önünde bulundurularak kurum içi çalışanlara hizmet veren çay ocağı ve kantinlerin ikinci bir emre kadar kapatılması istendi.

ÇAY OCAĞI İŞLETMECİLERİ ŞOKTA

Gelen yazı sonrasında başta Camili'de bulunan Resmi Daireler Kampüsünde bulunan Sakarya Valiliği, Adliye, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü gibi müdürlüklerin her birinin bünyesinde bulunan ve ihale yöntemi ile dışarıdan işletmecilerin çalıştırdığı çay ocakları ve kantinler kapatıldı.

BİR SONRAKİ ADIM HASTANELER OLABİLİR

Gelen yazıda hastanelerin kapsam dışı bırakıldığı kararların vakalardaki artışa göre hastaneleri de kapsayabileceği ve çok yakında hastanelerin içinde bulunan kantinlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılabileceği konuşuluyor.

TURİZM DÖNEMİ ENGEL OLUYOR!

Özellikle düğün salonları, kafeteryalar ve restoranlarda alınan önlemlerin yetersizliği koronavirüsün yayılmasında büyük rol oynamasına rağmen bu tür yerler turizm sezonu olması ve esnafın uzun süre ekonomik olarak aldığı darbe göz önünde bulundurulduğundan şu an için göz ardı ediliyor.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7731054/kamu-kurumlarinda-kantin-ve-cay-ocaklari-kapatildi