Yavuz: Sakaryalı esnafların sorunlarının takipçisiyim

MÜCAHİT GÜL / ADAYORUM

SESOB Başkanı Hasan Alişan toplantının giriş konuşmasında zincir marketlerin haksız rekabet yaptığını esnafın bu konuda mağdur olduğunu söyledi. Alişan konuşmasında zincir marketler hakkında Danıştaya başvurduklarını bu davanın reddedildiğini açıkladı.

----

SESOB’un Sakarya’da yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’da katıldı.

----

Yavuz online olarak Zoom uygulaması üzerinden katıldığı toplantıda giriş konuşmasında: “Türkiye’nin en güçlü ülkesi değil ama Covid-19 salgınına karşı dünyanın en güçlü ülkelerinden biri konumunda” diye konuştu.

Yavuz toplantının giriş konuşmasında:

Covid-19’un dünyadaki ve Türkiye’deki etkisinden bahseden Ali İhsan Yavuz, ‘’Türkiye, dünyanın en güçlü ülkesi değil ancak Covid-19’a karşı en güçlü ülkelerden biri.’’ Sözüne yer vererek entübe hastaların ihtiyaç duyduğu dünyanın en iyi ventilatörünü üretildiğini ve Sakarya’da hiç ventilatör ihtiyacı görülmediğini aktardı. ''Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ilk önce ülkemizin açığını kapatarak sonra da Covid-19’a karşı zorluk yaşayan ülkelerden biri Somali’ye ilk yardımımızı yaptık.''dedi

Toplantının sonunda yeniden söz alan SESOB Başkanı Hasan Alişan, AK Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a toplantıya katıldığı teşekkür etti. Alişan, Yavuz’un Sakarya esnafının sorunlarının çözülmesinde yardımcı olacağına inandığını belirtti.

Yavuz: Sakaryalı esnafların sorunlarının takipçisiyim

Toplantının sonunda konuşan Ali İhsan Yavuz: “Sakaryalı esnafların Başkanlarıyla yaptığımız online toplantı çok yararlı oldu. Birçok konuda yeniden bilgi sahibi oldum. Başkanların durumlarını birinci ağızdan dinleyip çözüm konusunda fikirleri bizim için çok değerliydi. Sıkıntıları titizlikle not aldım ve neler yapılacağını ivedi olarak araştırıp danışacağım. Yetkili kurullarımıza da ileteceğim. Hükümet olarak her zaman esnafımızın yanındayız, elimizden gelenin en iyisi vermek için çalışıyorum. Ümit ediyorum ki bugün canlı olarak dinlediğim esnafımızın sorunlarının çoğunu halledeceğiz.” Diye konuştu.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7721980/yavuz-sakaryali-esnaflarin-sorunlarinin-takipcisiyim