En Az Aşı Yaptıran ve En Yüksek Vaka Sayısı Maalesef Sakarya'da!

Son zamanlarda kontrol altına alınan koronavirüs vakaları son günlerde bir artış içerisine girdi. Vaka sayılarında artış yaşanması üzerine bilim kurulu toplanma kararı aldı.

Sakarya’dan Kötü Birincilik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı insidans haritasına göre Sakarya aşı haritasında Marmara Bölgesi'nde en az aşı yaptıran il olurken bugün açıklanan insidans haritasına göre de Marmara Bölgesi'nde en fazla Koronavirüs vakasına sahip il oldu.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 200'Ü GEÇTİ!

Sakarya'da günlük güncel vaka sayısı 200'ü geçti. Vakaların yüzde 70'inin de aşı olmayanların oluşturduğu öğrenildi.

VALİ UYARMIŞTI!

Geçtiğimiz gün Vali Kaldırım sosyal medya hesabından Sakaryalıları artan vaka sayılarına karşı uyararak tedbir ve aşı çağrısında bulunmuştu.

Kurban Bayramı tatili ve sonrasında Sakarya'nın risk haritasında ciddi bir şekilde kırmızıya doğru artış görüldü.

Aşılamada Farklı Bir Yol İzlenecek

Marmara Bölgesi'nin en düşük aşılama oranına sahip olan Sakarya'da kurumların aşı kampanyası konusunda farklı bir yol izleyip izlemeyeceği şuan için bilinmiyor. Yetkililer aşılama çalışmasına gayret ettikleri bilinirken bu tablonun neden çıktığı ise araştırılacak.

AŞI KARŞITLARININ SAYISI GİDEREK ARTIYOR!

Aşı karşıtı olanların sayısı ülkemizde ve dünyamızda hızla artarken aşılama kampanyasına yönelik çalışmalarda dünyada ve ülkemizde hız kazandı. Son olarak vatandaşları aşı olması için ünlü sanatçılara kamu spotunda görev vererek aşı olmaya yönelik çağrı yapılıyor.

- Adayorum, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7720483/en-az-asi-yaptiran-ve-en-yuksek-vaka-sayisi-maalesef-sakaryada