Sakarya Valisi Kaldırım vatandaşa seslendi...

Kaldırım, "Kısıtlamalara uyarsak Ramazan Bayramı sonrası vakalar büyük oranda düşer" dedi.

İşte Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın 18 gün sürecek kısıtlama öncesi Sakaryalılara mesajı;

Tam kapanmaya dönük toplantılar yaparak bütün planlamaları yaptık ve tedbirleri aldık. Bütün ekiplerimizle sahada olacağız. Özellikle denetim konusuna ciddi ağırlık veriryoruz.

Herkesi seferber etmiş durumdayız. Bütün birimlerimize talimat verdim, tam kapanma sürecinde ciddi denetim yapacağız. Ayrıca her vaka çıkan evi karantinaya alma tedbirimizi sıkı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz.

Sakarya olarak şu an Marmara'da en iyi durumda olan il konumundayız. Vaka sayısı olarak günlük vaka sayısında azalma devam ediyor. Tam kapanmada aldığımız tedbirler ve vatandaşlarımızın tedbirlere hassasiyetle uymasıyla ciddi düşüş olacaktır.

Ayrıca izin kurullarımız, vefa destek gruplarımız ve oluşturduğumuz karma ekipler bu süreçte yoğun bir şekilde çalışacaklar ve vatandaşlarımıza yardımcı olacaklar.

Şunu tekrar hatırlatalım, Hep birlikte tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak Ramazan Bayramı sonuna kadar vakaları ciddi oranda düşürmüş oluruz.

Tam kapanma sürecinde lütfen evlerimizde kalalım istisnalar dışında dışarı çıkmayalım. Ramazan'ın bu son günlerini huzur içerisinde ve sağlıklı bir şekilde evlerimizde geçirelim, tedbirlere sıkı şekilde uyalım.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7712992/sakarya-valisi-kaldirim-vatandasa-seslendi