SAKARYA'DA TEHLİKELİ REKOR: 24 SAATTE 612 VAKA

Özellikle son aylara virüs vakalarının arttığı ilimizde haziran ayında 55-60 seviyelerinde seyreden vaka sayıları tatil, fındık mevsimi ve okulların açılmasıyla birlikte artışa geçti. Eylül ayında 200 seviyelerine ulaşan vakalar Ekim ayında iki kat artarak 400’ü geçerken Kasım ayının ilk haftasında ise vaka sayıları 500’ü geçti.

Korona Hastanesine dönüştürülen eski Doğum ve Çocuk Bakımevi önü günün her saati test olmaya gelenler ile dolu. Vakaların her geçen gün iki üç kat arttığı ilimizde 1 Kasım’daki pozitif vaka sayısı 514 olurken 2 Kasım tarihinde pozitif vaka sayısında rekor kırıldı. Vaka sayısı kayıtlara 612 olarak geçti.

Bu rakamları havaların soğumasıyla birlikte daha da artması kaçınılmaz görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Vali Kaldırım kişisel sosyal medya hesabından pandemi sürecindeki en yüksek seviyede olduğumuzu söylemişti.

Sağlık Bakanlığının tespitlerine göre İstanbul’a yakınlığı nedeniyle vaka sayılarındaki artışın olduğu ilimizde son sayılarla birlikte ilave tedbirlerin gelip gelmeyeceği de tartışılıyor.

(medyabar)

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7711357/sakaryada-tehlikeli-rekor-24-saatte-612-vaka