Başkan Sarı, Tekirdağ'da TBMM Başkanı Şentop'la görüştü

Çorlu’da düzenlenen 14. Çorlu TARIMTECH Trakya Avrupa Hayvancılık Sanayi ve Gıda Fuarına da katılan Sakarya Ticaret Borsası heyeti, Tekirdağ Ticaret Borsasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı ile bir araya geldi.

Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, sektördeki gelişmeler, kurumların projeleri ve karşılıklı ortak çalışmalara ilişkin konular görüşüldü.

Ziyaret sonrası ülkemizin ilk transport konteyner limanı (HUBPORT) olan ve yıllık 2,5 milyon TEU’ya varacak kapasitesi ile dünya ölçeğinde bir liman olan Asyaport Limanında bir takım incelemelerde bulunuldu.

Asyaport Liman A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’in ev sahipliğinde liman gezilerek bilgiler alındı. Ziyaret esnasında, heyetler arası plaket takdim edildi.

Ziyaret sonrası Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleştirilen Trakya Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısına katılım sağladı.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Sakarya ve bölge ekonomisinin içinde bulunduğu durum, iş dünyasının ekonomi yönetiminden beklentileri, yaşanan sorunlar ve bunlara ilişkin çözüm önerilerini TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop’a sundu.

- Adayorum, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7706659/baskan-sari-tekirdagda-tbmm-baskani-sentopla-gorustu