Eskiz Kağıdı Nedir?

Eskiz Kağıdı Nedir?

Eskiz, boş sayfaları olan çizim defteridir. Eskiz kağıdı ise genellikle mühendislik ve mimarlık alanında kullanılır. Çizim yapan kişilerin tercih ettiği beyaz sayfalara denir. Teknik resim ve çizim kâğıdı olarak bilinen eskiz kağıdı, taslak çizimler için yardımcı bir kâğıttır.

Çizim, kroki ve planlama için sıklıkla kullanılır. Hızlı resim ve kabataslak projelerin çiziminde kullanıldığı için detaylı çizimin öncüsü görevini üstlenir. Mimarlık ve mühendislik alanında eskiz kâğıtlarından yararlanıldığı gibi teknik resim çizenler ve ressamlar da rahatlıkla yararlanabilir.

Eskiz Kağıdı Özelliği Nedir?

Eskiz kâğıtları ışığı yarı geçirgen özelliğe sahip olduğu için çizimlerde kolaylık sağlar. Tasarlanan bir projenin çizimini kolaylaştırmak için eskiz kağıdı kullanılır. Kabataslak çizim defteri görevi gördüğü için bir projenin çizimi yapılmadan önce taslağının çıkarılması için kullanılır.

Fikri geliştirmek ve tasarlamak amacıyla eskiz kağıdından yararlanılır. Karakalem çalışmaları için yarı geçirgen özelliğinden faydalanılan eskiz kağıtlarının defter şekli de mevcuttur. Çizimleriniz ve projeleriniz için eskiz kâğıdı arayışında iseniz ürünlere https://www.guvensanat.com/eskiz-kagidi sitesinden ulaşabilirsiniz.

- Adayorum, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7705050/eskiz-kagidi-nedir