"BİR YAPILANDIRMA ÇIKTI ANCAK KİMSE ÖDEYECEK DURUMDA DEĞİL!"

Aylık Faaliyetlerinin Değerlendirmesi bölümünde söz alan Kenan Taçyıldız ‘Pandemi döneminde hepimiz borçlandık. Bir yapılandırma çıktı ancak kimse ödeyecek durumda değil’ dedi.

SATSO 29. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız yaptığı konuşmada ‘Asgari ücret belirlendi ancak işverene de işçiye de sorulmadı. Asgari ücretin az olduğunu işverenler olarak bizler de belirtiyoruz. Asgari ücretin işçiye getirisi 2825 TL, işverene maliyeti 4203 TL’dir. Devletimizin işverene de vergiler konusunda destek olması gerekiyor.

Bu pandemi sürecinde 6 defa okullarımızı kapattık ve açtık. 1. sınıf 2. sınıf, 8 ve 12. sınıflar açılmalıdır. Yeni öğrenenlerin unutmaması ve sınav kaygısı yaşayanlar için okullar açılmalıdır. Okullarımız “Okulum Temiz” belgelerini aldılar. Pandemi döneminde hepimiz borçlandık. Bir yapılandırma çıktı ancak kimse ödeyecek durumda değil. 2020 yılında işverenler çok borçlandı ve kredilerin ertelenmesi için bir çalışma yok. Ertelemeler faiz artırımına tabi olmadan yapılmalıdır’ dedi.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7704563/bir-yapilandirma-cikti-ancak-kimse-odeyecek-durumda-degil