Ayla'nın sesini Sakarya İtfaiyesi duydu

4 yaşındaki Ayla bebek enkazdan sağ kurtarıldı. Ayla'nın sesini Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri duydu. İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından kurtarma çalışmaları devam ediyor.

----

Bölgede devam eden müdahale ve iyileştirme çalışmaları AFAD, JAK, STK'lar ve belediyelerden toplamda 7 bin 967 personel, 25 arama kurtarma köpeği ve 1071 araç ile yapılıyor. Kurtarma çalışmalarında 91. saatte Rıza Bey Apartmanı'nda bir mucize daha gerçekleşti. 4 yaşındaki Ayla bebek enkazdan sağ kurtarıldı. Ayla'nın yetkililerden ilk isteği ayran ve su olmuş.

----

Kurtarma ekibi basın mensuplarına yaptığı ilk açıklamada, 'Önce çığlığını duydum, ismini söyledi. 'Ben iyiyim' dedi. Enkazdan çıkmamış kadar güzeldi. Çığlık sesi duyunca iş makinalarını durdurduk. Tamamen sessizlik sağladık. "İyiysen elini salla" dedik' ifadelerine yer verdi.

----

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ayla bebeğin kurtarılması sonrası, '91. Saatte bir mucizeyi yaşadık. Dört yaşındaki Ayda’yı kurtarma ekipleri sağ salim çıkardı. Büyük acıların yanında bu mutluluğu da yaşadık. Kurtarma ekiplerine şükranlarımı sunuyorum. Ayaklarına taş değmesin' dedi.

Ayla'nın sesini Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri duydu. Sakarya İtfaiyesi'nden Levent Onur, yaptığı açıklamada ilk sesi duyduktan sonra hemen ekiplere haber verdiklerini belirterek, AFAD ve UMKE ekiplerinin olay yerine geldiğini söyledi. Başkan Yüce de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ekiplerimizi tebrik ediyorum. Allah'a çok şükür ki #Ayla 91 saat sonra enkazdan sağ salim çıkarıldı. Küçük mucize hepimize umut oldu" dedi.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7702608/aylanin-sesini-sakarya-itfaiyesi-duydu