ADAHEM Ek Usta Öğreticiler Alacak

ADAHEM’den yapılan açıklamada; aralarında KPSS, ALES hazırlık kursları, Rusça, Arapça, Gitar, Keman, Piyano, Kort Tenisi, Almanca, İngilizce, Fransızca, Osmanlıca kursları, Arıcılık ve çeşitli mesleklerle birlikte toplamda 66 alanda açılması planlanan kurslar için 273 usta öğretici başvurusu alınacak.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mevcut kursların 4 Ocak tarihine kadar durdurulduğunu belirten ADAHEM Müdürü Abdulvahit Uygar, ek usta öğretici alımını yapacakları 66 kursun da ertelenen kurslarla birlikte 4 Ocaktan sonra açılacağını ifade etti.

ADAHEM Müdürü Uygar ek usta öğretici başvurularının 1 Aralık tarihine kadar yapılması gerektiğini hatırlatarak, e-yaygın sistemi üzerinden online yapılacak başvurularda sıkıntı yaşayan adayların kurum merkez binasına giderek teknik destek alabileceklerini kaydetti.

Salgın hastalık sürecinde özverili çalışma temposuyla yürüttüğü maske üretimiyle dikkati çeken Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde Bakanlığın tatil etmediği gıda ve temizlik dahil hijyen kursları, maske ve koruyucu elbise kursları, İşkur meslek edindirme kursları, ulusal ve uluslararası proje kapsamındaki kurslar ile kalorifer ateşçiliği kurslarında eğitimler devam ediyor.

- Adayorum, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.adayorum.com/haber/7701449/adahem-ek-usta-ogreticiler-alacak