Yat Taşımacılığı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Yat Taşımacılığı YAŞAM

Yat Taşımacılığı

Yat Taşımacılığı

Bir çeşit ağır nakliye olan yat taşımacılığı, en zor ve hassas taşımacılık olarak bilinir. Bu sebeple hızlı ve güvenilir bir biçimde taşımacılık işlemi gerçekleştirilirken aynı zamanda hassas davranılmalıdır.

Özen gerektiren bir süreç barındırdığı için profesyonellik gerektirir. Yat ebatları değişkenlik gösterebileceği için taşıma işlemi esnasında taşınacak yata en uygun araç belirlenmelidir. Yurt içi veya uluslararası olacak şekilde gerçekleştirilebiliyor olsa da sahil bölgelerinde kullanımı haliyle daha yaygındır. Ülkemizde de Bodrum, İzmir, Antalya gibi sahil şehirlerinde yat ve tekne taşımacılık hizmeti daha yaygındır. Ancak bunun yalnızca sahil bölgelerine özgü bir taşımacılık olduğunu söylemek doğru değildir.

Yat taşımacılığı, aracın kendi motorunu çalıştırmaksızın başka bir araç vasıtasıyla bir noktadan başka bir noktaya ulaştırılmasını ifade eder. Uzun mesafelerde yatın normal bir şekilde geçiş yapmasındansa taşımacılıkla gideceği noktaya ulaştırılması daha uygun maliyetli ve güvenilirdir. Özellikle büyük denizleri veya okyanusları yat ile kat etmek beraberinde hem büyük riskleri hem de yüksek maliyetleri getirir.

 

Taşımacılık Süreci

Taşımacılık sürecinde ilk olarak yatınızın araca dikkatli bir şekilde yüklenmesi gerekir. Fiilen yükleme işlemi gerçekleşmeden önce tarafınıza e-posta veya fax yoluyla resmi bir yükleme bildirimi yapılır. Taşıma süreci boyunca ve sonrasında bizimle iletişime geçebilir ve kargonuzun durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu süreçte size düşen görev ise yatınızın kırılgan parçalarını örtmek ve gevşek kalan eşyaları sağlam bir biçimde yerleştirmek olacaktır. Ayrıca eğer mümkünse ana yelkenleri indirmeniz yararlı olacaktır.

 

Batı Group’un bu alandaki yetkinliğini profesyonel taşımacılık geçmişinden gelir. Batı, her çeşit deniz aracının taşınmasını sağlayarak yat taşımacılığının lideri olmayı başarmıştır. Siz de kargonuzun 20 yılı aşkın bir deneyimin verdiği güvenle taşınmasını istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz