Vekiller ABD Başkanına Böyle Tepki Gösterdi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Vekiller ABD Başkanına Böyle Tepki Gösterdi SİYASET

Vekiller ABD Başkanına Böyle Tepki Gösterdi

Vekiller ABD Başkanına Böyle Tepki Gösterdi

ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarını “Ermeni soykırımı” olarak nitelendirmesine Cumhur İttifakı Sakarya Milletvekilleri sert tepki gösterdi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, 24 Nisan dolayısıyla yaptığı açıklamada Ermeni Soykırımı ifadesini kullanmasına tepkiler dinmek bilmiyor. Biden'ın skandal açıklamasına Cumhur İttifakı Sakarya Milletvekilleri'de sert çıktı.

Bizim Geçmişimiz İftihar Tablolarıyla Doludur.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz: ABD Başkanı Joe Biden’in “Ermeni soykırımı” tanımlamasına sert çıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bugün, bizi "soykırım" yapmakla itham eden ABD, bilmelidir ki bizim geçmişimiz iftihar tablolarıyla doludur. Tertemiz tarihimize atmak istediğiniz çamur bile güzel mazimizi lekelemeye yetmez. O çamur ancak sizin elinize, dilinize, tarihinize yapışır ve de yakışır” ifadelerini kullandı.

REDDEDİYORUZ
AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise, "Sözde Ermeni soykırımı iddialarına tepkisini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dile getiren AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “1915 olayları için, tarihi gerçeklerden uzak, tamamen iç politik dengelere yönelik ‘Soykırım’ ifadesi kullanan Amerika Başkanı J. Biden'in açıklamasını reddediyoruz” dedi.

Siyasi Hesaplarla Ortaya Atılmış Bir İftiradır
AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu'da şöyle konuştu: "ABD Başkanı Joe Biden’e bir tepki de AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’ndan geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Uncuoğlu, “ABD Başkanı Biden'ın #1915Olayları için soykırım ifadesi kullanması iç siyasi hesaplarla ortaya atılmış bir iftiradır. Tarih boyunca adalet ve merhametle mazlumların hamisi olmuş Şanlı Türk Milleti’ni iftiralar ile karalamaya çalışanlar önce kendi geçmişlerine bakmalıdır."

Karar Yok Hükmündedir
MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Mileltvekili Levent Bülbül ise, "ABD Başkanı’nın ‘Ermeni soykırımı’ söylemini sert ifadelerle eleştiren MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “ABD, küstahlığını ve Türkiye düşmanlığını bir defa daha teyit ve tescil etmiştir. Dünyada masum milyonların katili olanların siyasi kararlarla tarihimize kara çalması kabul edilemez. Tarihen ve hukuken geçerliliği olmayan bu skandal sözde soykırım kararı yok hükmündedir” ifadelerini kullandı.(Haberfokus)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz