Göğüs Büyütme Estetiği Nedir? Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme büyütme estetiği en yaygın yapılan ameliyatlardan bir tanesidir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak göğüsleri büyütmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.

Memelerin gelişimi genellikle ergenlik döneminde yaklaşık olarak 16 -18 yaş arasında tamamlanır. Meme büyütme ameliyatı yaptırılma nedeni bu dönemde meme gelişiminin istenilen düzeyde olmamasıdır. Aynı zamanda doğum sonrasında meme dokusunda görülen boşalma sebebiyle de anne adayları meme büyütme ameliyatı yaptırmak istemektedirler.

Memelerinizde bir hacim kaybı meydana gelmişse ve memelerinizin dilediğiniz boyutta olmadığını düşünüyorsanız meme büyütme estetiği tam size göre!

Meme büyütme estetiği hangi durumlarda tercih edilir?

Meme büyütme estetiği çeşitli nedenlere bağlı olarak tercih edilir. Bu nedenlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

Hamilelikten sonra özellikle emzirme döneminde meme dokusunun iç kısmının boşalması sebebiyle hacim kaybı oluşmuşsa

Memelerde belirgin düzeyde bir asimetri var ise

Ergenlik döneminde meme gelişimi yeterli olarak gelişmemiş ise

Orantısız bir meme yapısına sahip ise

Meme görüntünüzden hoşlanmıyor iseniz ve estetik görünmediğini düşünüyorsanız meme büyütme estetiği yaptırabilirsiniz.

Meme büyütme estetiği için en uygun adaylar kimlerdir?

Meme büyütme estetiğinde operasyon planlanırken muhakkak bu doktorla beraber yürütülen bir süreç olmalıdır.

Meme büyütme estetiği yaptırmak isteyen kişilerin çoğu meme yapısında asimetriye sahip olanlar, ergenlik döneminde meme gelişimini yeterli düzeyde tamamlamamış olanlar, memelerinde emzirme dönemine bağlı olarak hacim kaybı meydana gelenler ve meme kanseri sebebiyle memelerini ya da memesini kaybedenlerdir.

Meme büyütme estetiği yaptırmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekir. Aynı zamanda meme büyütme operasyonu cerrahi bir işlem olduğundan dolayı kişinin güncel sağlık durumunun bu uygulamaya elverişli olması da oldukça önemlidir.

Meme büyütme estetiği çeşitleri nelerdir?

Meme büyütme estetiği silikon implant olarak adlandırılan protezlerin tedavi bölgesine yerleştirilerek meme boyutunun büyütülmesi işlemidir. Meme büyütme estetiği öncesinde kapsamlı bir doktor muayenesinden geçilir. Memenin yapısı, cilt tipi, meme için arzulanan ölçüler ve kişinin beklentisi hep birlikte analiz edilerek bu doğrultuda ameliyat esnasında hangi tip protez türünün memeye yerleştirileceği veya protez yerine yağ enjeksiyonu uygulamasının yapılıp yapılmayacağı belirlenir. Bu uygulamaya hasta ile beraber karar verilmektedir.

Meme büyütme estetiğinde operasyon süreci nasıl ilerler?

Meme büyütme estetiği öncesinde kapsamlı bir doktor muayenesinden geçilir. Memenin yapısı, cilt tipi, meme için arzulanan ölçüler ve kişinin beklentisi hep birlikte analiz edilerek bu doğrultuda ameliyat esnasında hangi tip protez türünün memeye yerleştirileceği veya protez yerine yağ enjeksiyonu uygulamasının yapılıp yapılmayacağı belirlenir. Bu uygulamaya hasta ile beraber karar verilmektedir.

Meme büyütme ameliyatında hastanın vücuduna en uygun olarak belirlenen özel silikon protez 4 farklı kesi yerinden konumlandırılır. Bu 4 farklı kesi bölgeleri ise genellikle meme başının çevresi, meme alt kısmı, koltuk altı ve göbek yerinden oluşturulan kesilerdir.

Meme başına yapılan kesi genellikle oldukça küçüktür. Fakat meme başına yapılan kesi uygulamasında süt kanalları da kesilir. Meme altına yapılan kesilerde ise meme bezlerine veya süt kanallarına herhangi bir şekilde temas gerçekleşmemektedir. Meme altına uygulanan kesi izleri belirgin olmamaktadır.

Meme büyütme estetiğinde iyileşme süreci nasıldır?

Meme büyütme estetiğinde genellikle lokal anestezi yöntemine başvurulur. Ameliyat yaklaşık olarak 1 ila 1,5 saat arasında sürmektedir. Ameliyat sonrasında doktorunuz uygun gördüğü takdirde aynı gün taburcu olmak mümkündür. Meme büyütme ameliyatından sonraki dört gün içerisinde mutlaka dinlenmeniz önerilir. Protezin konulduğu yere bağlı olarak değişkenlik gösterecek çeşitli ağrılar meydana gelir. Ağrı şikayetleri genellikle basit ağrı kesiciler yardımı ile kolaylıkla çözülür. Fakat dolgunluk hissi işlem sonrasındaki günler boyunca sizde şikayete sebep olabilir. Meme büyütme estetiği sonrasında tedavi bölgesinde hafif bir şişme meydana gelebilir. Ancak bu durum normal ve geçicidir. Aynı zamanda uygulama bölgesinde ödem de oluşabilir. Bu durum da şişlik gibi normal ve geçicidir.

Meme büyütme estetiği riskleri nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı cerrahi bir işlemdir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi meme büyütme estetiğinin de kendi içerisinde birtakım riskleri bulunur. Meme büyütme ameliyatına bağlı olarak görülen kanamalar veya enfeksiyon kapsam gibi durumlar oldukça nadir görülen bir durumdur. Meme büyütme ameliyatı sonrasında meme baş kısmında hassasiyet meydana gelebilir. Ek olarak kesi uygulanan bölgede hissizlik gibi rahatsızlıklar da oluşabilir.

Meme büyütme estetiğinde kullanılan implanta göre değişiklik gösteren birtakım problemlerin yaşanması mümkündür. Bu problemlerden bazıları şunlardır:

Protezin etrafında beliren yara dokuları protezi kendi içerisinde sıkıştırarak memeye sert bir izlenim verebilir. Tedavisi olan bir problemdir.

Protezin balon dışarısına sızması da bir başka problemdir. Operasyon esnasında jel dolgusu içeren bir implanttan yararlanılmış ise bu jel dolgunun doku aralarında sızması o noktada küçük kitleler oluşmasına sebep olabilir.

Protezin yırtılması da bir diğer problemler arasındadır. Bu durum çok nadir yaşansa da bazı hastaların başına gelir. Genellikle trafik kazaları gibi önlenemez durumlarda meydana gelirler.

Meme büyütme estetiği fiyatları ne kadar?

Meme büyütme estetiği eski zamanlarda çoğunlukla yüksek gelirli kesime veya sosyete camiasına hitap eden bir uygulama iken günümüzde gelişen teknoloji ve gelişen estetik tıp sayesinde eskiye oranla katbekat maliyeti azalmıştır.

Meme büyütme estetiğine talebin artması ile bu uygulamanın yapıldığı klinik ve hastane ortamları da kendi içerisinde yarışa girmişlerdir. Bu da meme büyütme operasyonu fiyatlarını olumlu ölçüde etkilemiştir.

Meme büyütme estetiği sırasında kullanılan implant çeşidi, yağ enjeksiyonu uygulanması, uygulamayı yapacak hekimin tecrübesi ve uygulamanın yapılacağı hastane koşulları da fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdendir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak meme büyütme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drmemebuyutme.com/

Facebook:@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

15 Eki 2021 - 14:21 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Adayorum Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Adayorum hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Adayorum editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Adayorum değil haberi geçen ajanstır.