ÇARK CADDESİ'NDE 18 MİLYON TL'YE İCRADAN SATILIK İŞYERİ!

Sakarya 3. İcra Dairesi, Adapazarı Çark Caddesi'nde bulunan 582 metrekarelik işyerini 18 milyon liraya satışa çıkardı.

Sakarya 3. İcra Dairesi, Adapazarı Çark Caddesi'nde bulunan 582 metrekarelik işyerini satışa çıkardı. Satışa konu olan işyeri için toplamda 18 milyon TL bedel isteniyor.

Söz konusu işyerinin ilk ihalesi 22 Şubat 2021 tarihinde saat 13.50'de Sakarya Adalet Sarayı İcra Müdürlükleri Mezat Salonu'nda gerçekleştirilecek. Alıcı çıkmadığı takdirde ikinci ihale ise 22 Mart 2021 tarihinde aynı yer ve saatte tekrarlanacak.

İŞTE O İLAN

T.C.

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ

2020/65 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Adapazarı İlçesi Cumhuriyet Mah. Çark Caddesi No:28 adresinde bulunan taşınmaz 401,10m⊃2; alana sahip iki katlı karkas betonarme 300/600 arsa paylı mağaza vasfı ile Sakarya İli Adapazarı İçesi Cumhuriyet Mah. 130 ada 101 parsel bodrum+zemin+1.ve çatı kat, 1 nolu b.bölümde tapu siciline kayıtlıdır. Güney yönünde kadastral cadde yoluna (Çark Caddesi) cepheli, geometrik olarak dikdörtgen topografik olarak düz yapıya sahip, çarşı merkezindedir. Mağaza (bayan giyim mağazası), betonarme karkas yapı bodrum kat, giriş kat, 1.kat ve çatı katı olarak inşa edilmiş, 582,00 m⊃2; kullanım alanına sahip, sıvalı boyalı, giriş ve bodrum kat mağaza, 1.kat ve çatı katı depo olarak kullanılmakta, giriş kat kapı ve pencereler cam doğrama, diğer kat pencereler alüminyum doğrama, yer döşemeler kalebodur, içerisinde ayrıca kapısı pvc doğrama ıslak zeminler kalebodur fayans lavabo wc ile giriş kat tavanlarda spot lambalar takılı asmolen tavan ve merdivenlerde mermer kaplama alüminyum korkuluklar bulunmakta, faal iskan edilir durumdadır. Çarşı merkezinde lokasyonu yüksek Çark Caddesi üzerinde, ulaşım imkanları iyi, yol, su, elektrik vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak doğu yönünde Adapazarı Belediye Başkanlığı 220 metre, güneydoğu yönünde Sakarya Kent Meydanı 300 metre mesafededir.

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında T1 ticaret alanında kalmakta, bitişik nizam 3 kat (B-3) yapı şartına tabi

Kıymeti : 18.000.000,00 TL

KDV Oranı :

Kaydındaki Şerhler : Çark Caddesi tarafından 4metre genişliğinde 4 metre yükseklikte Belediye lehine geçit hakkı

1. Satış Günü : 22/02/2021 günü 13:50 - 13:55 arası

2. Satış Günü : 22/03/2021 günü 13:50 - 13:55 arası

Satış Yeri : Sakarya Adalet Sarayı İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Adapazarı

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/65 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

23 Ara 2020 - 17:28 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Adayorum Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Adayorum hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Adayorum editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Adayorum değil haberi geçen ajanstır.