SUBÜ personellerinin kurumsal aidiyeti yüksek

SUBÜ Kalite Koordinatörlüğü tarafından üniversite personellerinin çeşitli başlıklardaki memnuniyet düzeyini ölçmek için gerçekleştirilen ‘Çalışan Memnuniyet Anketi’ sonuçları açıklandı. Anket sonuçlarına göre personeller SUBÜ çalışanı olmaktan memnun.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ‘Çalışan Memnuniyeti Anketi’nin sonuçları açıklandı. SUBÜ’nün yönetsel yaklaşımının, sunulan hizmetlerin memnuniyet düzeyinin, kariyer planlama odaklarının, kurumsal aidiyetin ve ortak yürütülen hizmetlerden memnuniyet düzeyinin değerlendirildiği ankete katılan personellerin yüzde 72’si erkek, yüzde 28’i kadınlardan oluştu.

Katılımcıların yüzde 68’i akademik personel, yüzde 21’i idari personel, yüzde 11’i ise sürekli işçiler oldu. Söz konusu katılımcıların yüzde 66’sı iki yıldan fazladır üniversitede görev yaparken; 1-2 yıl arası görev yapan personellerin oranı yüzde 20, 1 yıldan daha az süredir görev yapan personelin oranı ise yüzde 14 olarak belirlendi.

Anket sonuçları üniversite personellerinin memnuniyet düzeyinin oldukça yüksek olduğunu, SUBÜ çalışanı olmaktan memnun olduklarını, üniversitenin vizyonu ile bireysel vizyonlarının örtüşmesinden dolayı güçlü bir kurumsal aidiyete sahip olduklarını ortaya koydu.

Başarılarının yöneticiler tarafından takdir edildiğini belirten katılımcılar, meslek yaşamlarının geri kalanını SUBÜ’de sürdürmekten mutlu olacaklarını ifade etti.

Çevre politikasına tam not

Sonuçlar başlık bazında değerlendirildiğinde, personellerin kurumsal aidiyeti ile üniversitenin yönetsel yaklaşımından ve sunduğu hizmetlerden memnuniyetlerinin yüksek düzeyde olduğu belirlendi.

Bununla birlikte personellerin ankete verdikleri cevaplar; SUBÜ’nün çevre politikası kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlerin ve ekolojiye gösterdiği duyarlılığın Türkiye ekonomisine vb. katkılarının çevresel etkisinin memnuniyet verici olduğunu ortaya koydu.

Sonuçlar personel türüne göre değerlendirildiğinde ise her bir personel türü için genel ve başlık bazında memnuniyet düzeyinin oldukça yüksek olduğu saptandı.

İletişimde sorun yok

E-Posta, duyurular, panolar, web sitesi, sosyal medya vb. iletişim olanakları; bilgi-belge taleplerinin zamanında ve doğru bir şekilde karşılanması ile özlük haklarındaki işlemlerin zamanında ve eksik yapılması gibi başlıklar da çalışanların yüksek düzeyde memnuniyet duyduğu alanlar arasında yer aldı. Elde edilen sonuçlar neticesinde personellerin yöneticilerle iletişim kurma kolaylığından, işleriyle ilgili sorunlarını yöneticilerle paylaşabilmelerinden, yöneticilerin kendilerine yönelik bilgi ve deneyim aktarımlarından ve yöneticilerin çalışanlara karşı adalet yaklaşımlarından memnun oldukları belirlendi. Bununla birlikte personeller; kariyer planlama olanakları açısından işleriyle ilgili hedeflerden haberdar olma, işle ilgili ihtiyaç duyulan öğrenme ortamının sağlanması ile atama ve yükseltmelerde liyakat ilkesinin dikkate alınması noktasında üniversiteden memnuniyet duyuyorlar.

31 Ara 2020 - 17:59 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Adayorum Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Adayorum hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Adayorum editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Adayorum değil haberi geçen ajanstır.