41 TL'ye kiraya verilmişti, şimdi de satılıyor

Kırıkpınar Belediyesi kapanınca tüm mal varlığı Sapanca Belediyesine kalmıştı.

Eski Belediye Başkanı İbrahim Uslu tarafından kullanılmadığı gerekçesiyle 10 seneliğine il dışına kiraya verilen Ultralight tipi uçak şimdi KDV hariç 336 bin lira bedelle ihale yoluyla satışa çıkarıldı.

Kırkpınar'ın son Belediye Başkanı Niyazi Bağdat tarafından Kırkpınar'da göl kenarında bulunan ve sivil havacılık eğitimi için kullanılan havalimanından kalkabilecek bir uçak satın alınmıştı.

----

2008 yılında çıkartılan Büyükşehir Yasası ile birlikte kapatılan Kırkpınar Belediyesi, Sapanca Belediyesi'ne bağlanmış ve tüm mal varlığı da Sapanca Belediyesi'ne aktarılmıştı.

Ultralight P92 Echo Super model uçakta Sapanca Belediyesi envanterine geçmişti.

İlk defa dönemin Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu tarafından kullanılmadığı gerekçesiyle şehir dışına ihale usulüyle kiraya verilen 2 kişilik uçak daha sonrada belirli dönemlerde kiraya verildi.

İnternet kayıtlarında en son 2013 yılında 3 yıllığına günlüğü 41 TL'den kiraya verilen uçağın daha sonraki akıbeti hakkında ise herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

Her ne kadar, www.medyabar.com editörleri uçak hakkında daha fazla bilgi için mevcut Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen'e telefonla ulaşsa da Özen, bu konuda konuşmak istemediğini söyleyerek editörümüzün yüzüne telefonu kapattı.

Sapanca Eski Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise "Uçak İbrahim Uslu döneminde kiraya verildi, ben kendi dönemimde hiç görmedim uçağı, mevcut Belediye Başkanının da gördüğünü düşünmüyorum. Hep dışarıda kiradaydı ama şuan 300 bin üzerinde alıcı bulursa bence güzel rakam" dedi.

İşte 336 bin TL KDV hariç fiyatıyla satışa çıkan o uçağın ihale şartnamesi...

1 ADET ULTRALIGHT UÇAK SATIŞ İLANI

1. İhalenin Adı, konusu ve şekli ile işin niteliği, nevi ve miktarı:

Mülkiyeti Belediyemize ait olan 1 adet, 2006 imalat yılı, 1886 sertifika numaralı, TC-UAD milliyeti ve tescil işareti, TECNAM S.R.L. Ultralight P92 Echo Super imalatçı-tipi-modeli, 1005 seri numaralı, 450 kg ağırlığında ki uçağın ihale ile satışı. Uçak, 1232 saat gövde ve 1150 saat motor uçuş saatindedir. Pervanesi yıldan dolmuş durumdadır (değişim veya bakım yapılmalıdır). Uçağın, yaşı ve uçuş saatine bağlı olarak ağır bakımları yapılmamıştır.

2. İhalenin Muhammen Bedeli : 336.316 TL + KDV

3. İhalenin Geçici Teminatı : 10.090 TL

4. İhaleye ait şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Sapanca Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebilir ve 250,00-TL. karşılığında temin edilebilir. İstekli ihale dokümanını satın almakla, ihale dokümanını oluşturan belgelerde yer alan koşul, şart ve kuralları kabul etmiş sayılır.

5. İhale, 10.05. 2021 Pazartesi günü sat 14.00’da Sapanca Belediye Meclis Toplantı Salonu, Rüstempaşa Mah., Mimar Sinan Cad. No:12 Sapanca / Sakarya adresinde, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine istinaden Açık Teklif Usulü ile yapılacaktır. İhaleye katılım belgeleri kapalı bir zarf ile en geç ihale saatine kadar İdareye teslim edilmelidir.

6. İhaleye katılabilme şartları ve istenen belgeler;

a. Gerçek kişiler için T.C. kimlik fotokopisi, Tüzel kişiler için Vergi Levhası fotokopisi.

b. Tebligat için Türkiye’ de adres beyanı.

c. Geçici teminat mektubu veya makbuzu.

d. Noter tasdikli imza sirküleri.

e. İhaleye vekaleten katılanlardan noter tasdikli vekaletname ve noter tasdikli imza beyannamesi.

f. İlgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu oda kayıt belgesi (Tüzel kişilerde).

g. Son durumu gösterir ticaret sicil gazetesi (Tüzel kişilerde).

h. Sapanca Belediyesine ait borcu yoktur belgesi.

ı. Uçağın görülüp, incelendiğine dair belge.

i. İsteklinin iş ortaklığı olması halinde, iş ortaklığı beyannamesi ve noter onaylı sözleşme.

7. İdare, gerekçesini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

28 Nis 2021 - 13:26 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Adayorum Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Adayorum hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Adayorum editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Adayorum değil haberi geçen ajanstır.