Akkuş'un transfer bütçesi dudak uçuklattı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Akkuş'un transfer bütçesi dudak uçuklattı SPOR

Akkuş'un transfer bütçesi dudak uçuklattı

Akkuş'un transfer bütçesi dudak uçuklattı

Sakaryaspor'da başkan adayı Uğur Akkuş'un seçilmesi halinde transfer bütçesini 50 milyon liraya çıkarttığı öğrenildi. Akkuş'un yakın çevresine direkt şampiyonluk hedeflediğini söylediği öğrenildi.

Sakaryaspor'da 14-21 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceği olağanüstü genel kurul öncesinde başkan adaylığını açıklayan tek isim olan iş insanı Uğur Akkuş belirlediği bütçesindeki çıtayı iyice yükseltti.

Kongre öncesinde bütçesini 25 Milyon TL olarak belirleyen Akkuş’un ekibine bu rakamı 50 Milyon TL’ye çıkarttığını ve buna göre transfer çalışmalarının yapılmasını söylediği öğrenildi.

Direkt şampiyonluk hedefleyen Akkuş’un bütçeyi ikiye katlamasının ardından eli iyice güçlenen ekibinin, listesinde bulunan isimlerle görüşmelerini daha rahat yapmaya başladığı öğrenildi.

KADRO TAMAMEN DEĞİŞİYOR

Sakaryaspor’da 4 sezondur kaçan şampiyonluk sonrasında iş insanı Uğur Akkuş özlemi sonlandırmak adına ekibine tüm yetkiyi verdi. Takımın tamamına yakınını değiştirerek sil baştan kadro kurmak için kolları sıvayan ekip öncelikle savunmayı ele aldı.

Erhan Kartal ve Hakan Bilgiç’le anlaşan ekip, stoper konusunda da Ahmet Kesim ve Rıza Efendioğlu listesinin ilk sırasında yer alıyor. Orta saha içense bir isimle görüşen ekibin, 10 numara konusunda acele etmeyeceği ve yıldız bir ismi getirmeyi planladığı öğrenildi.

FORVETE MEHMET AKYÜZ

Akkuş’un ekibi, hücum içinse hiçbir masraftan kaçınmayacak gibi gözüküyor. Kanat oyuncuları konusunda Manisa Futbol Kulübü’nden Sertaç Çam, Serdar Özkan, Hatayspor’dan Sadık Baş gibi isimleri gündeminde tutan ekip, çilek transferini ise Sakaryalı golcü Mehmet Akyüz’le yapmayı planlıyor.

Akyüz için tüm imkanlarını seferber etmek isteyen ekip, olumsuz bir durumda ise aynı kalitede bir golcüyü Sakaryaspor’a kazandırmak istiyor. Öte yandan halen Amerika’da ziyaretlerde bulunan iş insanı Uğur Akkuş’un da önümüzdeki günlerde ilimize gelerek çalışmalarla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. 

(kaynak: t54.com.tr)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz