Zincir marketler için harekete geçilmeli EKONOMİ

Zincir marketler için harekete geçilmeli

Zincir marketler için harekete geçilmeli

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, TSEK’in verilerine göre zincir market sayısının bu yıl yüzde 12 arttığına dikkat çekerek, biran önce harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

YÜZDE 12 ARTTI

Her sokak arasında neredeyse 20 metrede bir açılan zincir marketlerin engellenemez bir hal aldığını belirten Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi esnafımızın kabusu olan AVM’ler ve zincir marketler, ekonomik dalgalanmaya rağmen bu yılda mantar gibi türemeye devam ediyor. Esnafımızın işleri kötüye giderken, zincir marketler indirim aldatmacasıyla her zaman ki gibi vatandaşımızın cebine ve esnafımızın kazancına göz dikiyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK)’in verilerine göre; geçtiğimiz yılın ilk 10 ayının sonunda zincir market sayısı 27 bin 466 iken bu yılın aynı ayında 30 bin 864'e çıkarak yüzde 12 artmıştır. AVM ve zincir marketler bu denli mantar gibi türerken çevresinde yalnızca bakkalları etkilemiyor” dedi. 

TEHDİT EDİYOR

Başkan Akdardağan, “Artık AVM’lerin yanı sıra zincir marketlerde giyim eşyasından, ayakkabısına, kırtasiye malzemesinden, otomobil aksesuarlarına kadar her çeşit ürün indirim adıyla satılır hale geldi. Zincir marketler sadece bakkallarımız değil, tüm küçük esnafımızı tehdit ediyor. Sokakların bekçisi olan esnaflarımız iyice bunalmış ve iş yapamaz hale gelmiştir. Bu gidişata artık dur denilmeli ve biran önce harekete geçilmelidir. Her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olan esnafımızın sesine acilen kulak verilmelidir. İsteklerimiz daha fazla vakit kaybetmeden yerine getirilmelidir” diye konuştu. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Aynur korkmaz3 Aralık 2018, Pazartesi - 19.08

Ben 24yıldır. esnaflık yapıyorum. 3cocuk annesıyım. Tek başıma. Onlarla mucadele edıyorum hıc bır yerden gelırımız yok iş yerimizin kazancıyla gecınıyoruz. Bu yıl marketler bızı bıtırdı suan. Ayakta kalabılmenın mucadelısını verıyoruz. Boyle gıderse market harıcı hıc bır esnaf kalmıycak devletımızın bu konuda el atmasını istıyoruz herzaman dedıgım bır cumle bızım sonumuz ne olacakk ???