Yüce'ye "Genel Müdür" düzeyinde danışman GÜNCEL

Yüce'ye "Genel Müdür" düzeyinde danışman

Yüce'ye

Ekrem Yüce'nin başkan seçilmesiyle tarıma yönelik projelere ve çalışmalara hız veren SBB'de 'genel müdür' düzeyinde danışman ataması yapıldı.

Ziraat Mühendisi olan Ekrem Yüce, Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönemde tarıma yönelik çok sayıda proje açıklamış ve Sakarya'da tarımın gelişmesi için çalışmalar yapacaklarını açıklamıştı. 

31 Mart seçimlerinin ardından tarım hamlelerine kısa sürede başlayan Yüce, ilk olarak SBB bünyesinde Sakarya Fidancılık ve Peyzaj A.Ş'yi kurdu. 

Başkan Yüce, hafta başında gerçekleşen Büyükşehir meclisinde ise termal kaynaklardan yararlanmak için Sera A.Ş ve tarım alanlarını ve su havzalarını korumak için Tarım A.Ş adında iki şirket daha kurulacağını açıkladı. 

Yüce'nin tarımla ilgili bu çalışmaları dikkat çekerken, önemli bir hamle daha geldi. 

Daha önce çok sayıda ismin Yüce'nin danışmanı olacağına yönelik haberler yapılmıştı. 
Ancak bu isimlerden önce SBB'nin internet sitesi sakarya.bel.tr'ye sürpriz bir isim danışman olarak yazıldı. 

Bu isim İsmail Kemaloğlu... 

Aşağıda geçmişiyle ilgili özet bilgilere yer verdiğimiz İsmail Kemaloğlu, SBB'nin tarım politikaları ve şirketleri üzerinde önemli bir rol üstlenecek. 

İsmail Kemaloğlu kimdir? 

İsmail Kemaloğlu, çeşitli kamu görevlerinde bulunduktan sonra 2005 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü oldu. 

2008 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına müşavir olarak atanan Kemaloğlu, 2009-2013 yılları arasında tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren bir özel sektör kuruluşunda üst düzey yöneticilik yaptı. 

2013 - 2014 yılları arasında Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Kemaloğlu, TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu) yönetim kurulu başkanlığı yaptıktan sonra 2016'da yeniden atandığı TMO Genel Müdürlüğü görevinden 2018 Ağustos ayında alındı. 

Kemaloğlu, bir dönem Ekrem Yüce'nin de Genel Müdürü olduğu ÇAYKUR'da yönetim kurulu üyeliği de yaptı. 

Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen, SBB'nin internet sitesine ismi yazılan İsmail Kemaloğlu'nun Büyükşehir'in tarım politikalarında önemli rol üstlenmesi bekleniyor. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz