YÜCE NOSTALJİK TRAMVAY İÇİN GERİ ADIM ATTI: ANKET YAPILACAK! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
YÜCE NOSTALJİK TRAMVAY İÇİN GERİ ADIM ATTI: ANKET YAPILACAK! GÜNCEL

YÜCE NOSTALJİK TRAMVAY İÇİN GERİ ADIM ATTI: ANKET YAPILACAK!

YÜCE NOSTALJİK TRAMVAY İÇİN GERİ ADIM ATTI: ANKET YAPILACAK!

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz günlerde tanıtım toplantısı yapılan nostaljik tramvay projesi için anket yapılacağını söyledi. Belediye meclisinde konuşan Yüce, anketin vatandaşa ve esnafa sorulacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını Ekrem Yüce başkanlığında gerçekleştirdi. 61 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste yüce, nostaljik tarmvay başta olmak üzere, millet bahçesi ve yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.

Anket yapılacak

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan nostaljik tramvay için, projeyi başlatacaklarını duyuran Yüce, meclis toplantısında ise vatandaşların görüşüne başvurulacağını söyledi. Yüce, "İsmini nostaljik koyduk neden koyduk, malum İstanbul İstiklal Caddesi'nde olan tramvay gibi, Yeni Cami2den başlayan ve Çark Caddesinin başına kadar gelip oradan Millet Bahçesine giden bin 850 metrelik bir alanda nostaljik tamvay çalışmalarımız hzlı bir şekilde devam ediyor.

Vatandaşlarımızın da kısmen parça parça görüşlerini aldık, şuanda bir anket çalışması başlatıyoruz. Anket çalışmamızda hem bulvarın sağında solunda bulunan vatandaşlarımızın hem de Çark Caddesi vatandaşlarımızın görüşlerini alacağız" dedi.

Hava koşullarına takıldı

2019 yılının Aralık ayında bitmesi gereken ancak inşaat süresi uzayan Millet Bahçesi için konuşan Yüce, "Millet Bahçesi olumsuz havaya takıldı" dedi, Ocak ayı sonu olmazsa Şubat ayında Millet Bahçesinin tamamlanacağını belirtti. Yüce, "Millet Bahçemizi Aralık sonunda teslim almayı bekliyorduk.

İklim şartları, bir takım fiziki şartlar uzamasına sebep oldu. İnşallah Ocak ayı sonu gibi ya da Şubat ayında teslim almak için gerekli çalışmalar devam ediyor" şeklinde konuştu

Sokak aralarına asfalt atılmayacak

2019 yılında 304 kilometrelik yol güzergahına, 426 bin ton asfalt serildiğini söyleyen yüce, asfaltlama işlemlerinin tamamlandığını söyledi, "Sokak aralarına artık asfalt atılmayacak. Asfalt yerine renkli doğal beton yapilacak. Ana caddeler yine asfaalt olacak. Yerli, ekonomik ve hijyenik olması, maliyetin düşük olması nedeniyle asfalt yerine beton tercih edilecek" ifadelerini kullandı.

Her cuma dağıtılacak

Geçtiğimiz günlerde dağıtımına başlanan Belpaş Süt54'ün aralıklarla dağıtımına deva edeceğini belirten Yüce, Sebil süt verileceğini, "Her cuma bir tank süt vatandaşa dağıtılacak. Bir tank 500 TL maliyeti var. 365 güne çıkartmak istiyoruz. Hayırseverlerden yardım alırsak her güne çıkartmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz