YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ İLÇELERDE ÇALIŞIYOR - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ İLÇELERDE ÇALIŞIYOR YAŞAM

YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ İLÇELERDE ÇALIŞIYOR

YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ İLÇELERDE ÇALIŞIYOR

Yeşilay Sakarya Şubesi 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nda salon faaliyetlerinden saha faaliyetlerine kadar trafik lambalarının yeşil yandığında hilal şeklinde karşımıza çıkması gibi ilgi çekici yaklaşık 30 farklı etkinlik düzenleyerek Yeşilay Haftası coşkusunu tüm Sakarya halkına yaşatmıştı. Dikkat çeken çalışma temposuyla yetkinliğini arttırarak, bağımlılıkla mücadele de şehrimizin değerine bu konuda değer katmaya devam etmektedir.

Seçim yarışından sonra yeni başkanlara bir dizi ziyaret gerçekleştirerek bağımlılıkla mücadelede destek ve ortak çalışma arzusunu iletiyor.

Yakın zamanda Erenler Belediyesi Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediyesi Başkanı Mutlu Işıksu ve Pamukova Belediyesi Başkanı İbrahim Güven Övün’ü Yeşilay Yönetim Kurulu, Kadın Komisyonu, Gençlik Komisyonu, Formatör eğitimcileri ve alkol-madde bağımlılığında psikolojik rehabilitasyon hizmeti vermeye başlayan YEDAM personelleriyle ziyaret ederek hayırlı olsun dilekleri iletildi ve Yeşilay’a destek mesajları verildi.

Yeşilay Sakarya Şubesi ilçelerdeki varlığını kaymakamlıklarla yaptığı işbirliği belgeleriyle netleştirerek faaliyetlerini belirliyor ve ilçenin ihtiyacına yönelik talepleri gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda Erenler Kaymakamlığı ile Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ve Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır arasında işbirliği imza töreni düzenlenerek imzalar atıldı, ilçe protokolüne ve katılımcılara Yeşilay tanıtımı yapılarak ilk adım atılmış oldu.

Daha önce Pamukova Kaymakamlığı ile Yeşilay Sakarya Şubesi arasında yapılan işbirliği belgesinin imzalanmasından sonra ilk faaliyet olarak Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Pamukova İl Emniyet Müdürü Bülent Aral, Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Fatih Kıcır ve Yeşilay Sakarya Şubesi Gençlik Komisyonu üyelerinin de olduğu birçok gönüllü tarafından esnaflara ziyaret düzenlenmişti.

Geçtiğimiz gün Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde liseli öğrencilerden tarafından hazırlanan ve oynanan, bağımlılığın gençlere yol açtığı sorunların ve nedenlerinin irdelendiği tiyatro oyunu izleyicilerden büyük övgü ve alkış aldı.

Bağımlılıkla mücadelede interaktif mücadele yöntemi olarak alışık olunan konferansların yerine tiyatro ile gençlere ulaşılması hem ilgi çekmesi hem de aynı yaş grubunun kendi arkadaşlarına zararın boyutlarını anlatması takdirle karşılandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz