YAVUZ: DEFALARCA İFTİRA ATIP HAKARETTE BULUNDU! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
YAVUZ: DEFALARCA İFTİRA ATIP HAKARETTE BULUNDU! SİYASET

YAVUZ: DEFALARCA İFTİRA ATIP HAKARETTE BULUNDU!

YAVUZ: DEFALARCA İFTİRA ATIP HAKARETTE BULUNDU!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, daha önce fındık ile ilgili söylediği sözleri nedeniyle Ferizli Sinanoğlu Belediyesi'nin eski başkanı Hüseyin Sevinç hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yavuz yaptığı yazılı açıklamada: “Kendisi defalarca ben de dâhil birçok partilimize iftira atmış ve hakarette bulunmuştur.” Dedi.

Ali İhsan Yavuz açıklamasında: Sayın Hüseyin Sevinç, ifadeye çağırıldığını ve bu ifadeye çağırılma sebebinin ise “Kocaali ve Karasu fındıkçılarını savunarak şahsıma cevap vermek” olduğuna ilişkin bir açıklama yaparak Sakarya kamuoyuyla paylaşmıştır.

SÖYLEDİKLERİ DOĞRU DEĞİL

Kamuoyunun şunu bilmesini istiyorum. İlgili kişinin söyledikleri kesinlikle doğru değildir. Kendisi defalarca ben de dâhil birçok partilimize iftira atmış ve hakarette bulunmuştur.

BU YAPTIĞI İLK DEĞİL

Sayın Sevinç'in yaptıklarını birçok kez görmemezlikten geldik. Ancak en son şahsımla ilgili sosyal medya paylaşımı bardağı taşıran son damla olmuştur.

HAKARET İFTİRA ve TEHDİTTE BULUNDU

Kendisi söylediklerinin aksine şahsıma hakaret etmiş, iftiralarda bulunmuş ve tehditler savunmuştur. Biz de bunun üzerine; "hakaret, iftira ve tehdit" e dayalı suç duyurusunda bulunduk.

KİMSENİN SUÇ İŞLEME HAKKI YOK

AK Partili olsun veya olmasın hiç kimsenin, kimseye hakaret etme ve tehditte bulunma hakkı yoktur.

KAMUOYUNU YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR

Madem suç teşkil edecek bir şey yapmamıştır o zaman neden alelacele paylaşımını kaldırarak kamuoyunu yanlış yönlendirecek beyanatlara tevessül etmektedir.

KARARI YARGI VERECEK

Yaptıklarının suç teşkil edip etmemesi konusunda karar verecek olan yer mahkemelerdir. Bizim yaptığımız da meseleyi yargıya havale etmek üzere suç duyurusunda bulunmaktır. Bundan sonrası yargının işidir.

Mesele bundan ibarettir. Aslında bizim yapacak çok işimiz var ve bu türden sataşmalarla uğraşacak vaktimiz yoktur.

Ancak kamuoyununu doğru bir şekilde bilgilendirme sorumluluğumuzun bir gereği olarak bu açıklamayı yapma lüzumu hissettik.

Kamuoyuna sayıyla arz olunur.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz