Valilik Sakaryaspor Kongresine İzin Verdi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Valilik Sakaryaspor Kongresine İzin Verdi SPOR

Valilik Sakaryaspor Kongresine İzin Verdi

Valilik Sakaryaspor Kongresine İzin Verdi

Sakaryaspor'un 28 Kasım'da yapılacak Olağanüstü Genel Kuruluna Sakarya Valiliğinden izin çıktı.

ADAYORUM

Sakarya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Vekili Ersin Emiroğlu Başkanlığında toplandı. Toplantıda Sakarya'da devam eden koronavirüs salgını ile ilgili önemli kararlar alındı.

Kararlardan biri de Sakaryaspor yönetiminin istifası sonrasında 28 Kasım'da yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kuruldu.

Daha önce yayınlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile 2 Aralık tarihine kadar yasaklanan Genel Kurullar İl Hıfzısıhha Kurulları kararı ile izne tabiydi.

Sakaryaspor Yönetimi bununla ilgili geçtiğimiz günlerde Sakarya Valiliğine başvurarak kongre izni istedi. Valilik açıklamasında, "Yapılan değerlendirme sonucu yapılacak toplantının açık havada yapılması, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet edilmesi, görevliler haricinde kimsenin katılmaması ve Bilim Kurulunun önerilerine uyularak yapılmasına" diyerek kongreye izin verdi.

Sakaryaspor'un olağanüstü kongresi 28 Kasım saat 14.00'te Yeni Sakarya Atatürk Stadyumunda yapılacak. Kongrede çoğunluk sağlanamazsa aynı yer ve saatte 5 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz