Vali Nayir’den Beceri Atölyelerinde İnceleme - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Vali Nayir’den Beceri Atölyelerinde İnceleme YAŞAM

Vali Nayir’den Beceri Atölyelerinde İnceleme

Vali Nayir’den  Beceri Atölyelerinde İnceleme

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Söğütlü ilçesindeki bazı okullarda kurulan Tasarım Beceri Atölyelerini ziyaret etti.

Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Söğütlü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı ve iş adamlarının eşlik ettiği ziyaretler kapsamında Vali Ahmet Hamdi Nayir, hayırsever iş adamlarının katkıları ile Yeniköy İlkokulu, Fındıklı Ortaokulu, Akçakamış İlkokulu ve İmam Hatip Lisesinde öğrencilere yönelik yapılan Tasarım Beceri Atölyelerinde incelemelerde bulunarak öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

“Bu Atölyeler Kendinizi Geliştirmenize Yarar Sağlayacak”

İlk olarak Yeniköy İlkokulunu ziyaret ederek Şenpiliç firması katkılarıyla kurulan Görsel Sanatlar Atölyesine uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, geçen yıl Kasım ayında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk tarafından açıklanan 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yer alan ve öğrencilerin yetenekleri ile ilgileri doğrultusunda kendilerini keşfetmelerinin hedeflendiği atölyeler kurulduğunu belirterek, “Sizler bu atölyelerde bilim, sanat, spor, kültür ve yaşam konularıyla ilgili istediğiniz çalışmayı yapabileceksiniz.

Böylece hem becerileriniz artmış olacak hem de sevdiğiniz alanla uğraşacağınız için hayata daha pozitif bir pencereden bakabileceksiniz. Bu projenin güzel örnekleri hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla şimdilik ilçemizdeki 4 okulumuzda gerçekleştirilmiş.

Bu atölyelerde öğretmenlerinizin yönetiminde ve denetiminde kültüre ait, sanata ait, spora ait, bilime ait, günlük hayatınıza ait gönlünüzce çalışmalar yapabileceksiniz. Geleceğimizi ve bugünkü mevkileri, makamları emanet edeceğimiz kişilerin hem bilgili hem de becerikli olması için uğraş veriyoruz, yüreğinizde sanata, spora, kültüre ait bir yer ayırmanızı istiyoruz. Sizlere güveniyoruz, sizlere sunulan bu imkânların karşılığını fazlasıyla vereceğinize inanıyoruz.

Öğretmenlerimizden de buraların misafirlerin gezdirildiği yerler olmasını değil, amacına uygun olarak çocuklarımıza en güzel şekilde, en etkili şekilde kullandırmalarını istiyoruz.

Öğrencilik yıllarımda sınıfımızda fen dersine ait bir dolabımız vardı, yalnızca kapaklarını gösterir, kapatırlardı, elimizi sürmemize müsaade etmezlerdi. Buraların öyle olmamasını diliyoruz, çocuklar dokunsun, ilgi duysun, baksın, ilgilensin ve mutlaka buralardan faydalansınlar.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz