Vali Kaldırım "15 gün çok önemli" - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Vali Kaldırım "15 gün çok önemli" GÜNCEL

Vali Kaldırım "15 gün çok önemli"

Vali Kaldırım

Vali Çetin Oktay Kaldırım şehirde alınan tedbirler sonrası vatandaşlara dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulundu. Kaldırım, önümüzdeki 15 günün salgının etkisinin azaltılması adına çok önemli olduğunu belirtti.

'Yerinde Karar' dönemiyle başlayan uygulamayla birlikte koronavirüs risk haritası açıklanmış Sakarya'da kırmızı yani 'Yüksek riski' olarak belirlenmişti. Bu süreç sonrasında da Sakarya Valiliği bir dizi önlemler alarak vakalarda azalmaya gidilmesini hedeflemişti.

Alınan tedbirlerden bazıları nişan, kına, kız isteme merasimleri gibi toplu organizasyonların 15 gün süreyle ertelenmesiydi. Vali Çetin Oktay Kaldırım, bir kez daha Sakaryalılara seslenerek çağrıda bulundu.

Salgınla mücadelenin yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Vali Çetin Oktay Kaldırım virüsün daha çok kapalı ortamlardan yayıldığını ifade ederek ev ziyaretlerine dikkat çekti. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Salgınla mücadelemiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Virüs maalesef kapalı ortamlarda çok hızlı bulaşıyor. Salgını hayatımızından çıkarmak için tüm kural ve tedbirlere titizlikle uymalıyız. Bu amaçla Sakarya ilimizde salgının en hızlı yayılma nedeni olan ev ziyaretleri, hangi nedenle olursa olsun evlerde ve kapalı mekanlarda buluşmaları sonlandırmalıyız, taziye, mevlid vb. buluşmaları yapmamalıyız. 

KALDIRIM “ HASTALIK BULAŞTIRMAK CİDDİ BİR DİNİ SORUMLULUK VE KUL HAKKIDIR”

Taziyeye gitmeden, mevlid yapmadan yapacağımız dualarla da görevimizi ifa edebiliriz. Hastalık bulaştırmanın, ciddi bir dini sorumluluk ve kul hakkına girmek olduğunun da idrakine vararak, Peygamber Efendimizin salgın dönemlerinde evlerinizde kalın tavsiyesine uyarak ev ziyaretleri yapmayalım, misafir kabul etmeyelim, bu tür buluşmaların ve özellikle cenazeler sonrası taziye, mevlid gibi bir araya gelmelerin yasak olduğunu unutmayalım. Özellikle önümüzdeki 15 gün salgının etkisinin azaltılması için çok önemli. Sakarya olarak bir seferberlik halinde kurallara tam uyalım, hep birlikte el ele vererek en kısa zamanda kırmızıdan maviye dönelim inşallah. Başarmak elimizde." sözlerine yer verildi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz