Ümit Dikbayır'dan Bahçeli'nin çağrısına cevap! SİYASET

Ümit Dikbayır'dan Bahçeli'nin çağrısına cevap!

Ümit Dikbayır'dan Bahçeli'nin çağrısına cevap!

MHP lideri Devlet Bahçeli kişisel twitter adresinden İYİ Parti'nin gerçekleştireceği Olağanüstü Kurultay'ında MHP'ye katılma çağrısı yaptı.

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay'ında MHP' ye katılma çağrısında bulundu.Bahçeli'nin İYİ Partiye yaptığı çağrıda ''Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur'' dedi.

 Sakarya milletvekili Ümit Dikbayır ise MHP liderine şöyle cevap verdi.

'Bilge (!) Liderin İYİ Partimize olan platonik (karşılıksız) aşkı devam etmektedir. Ancak Genel Baskanımızın dediği gibi "Her başarısız iktidarın arkasında bir Bahçeli vardır." düşüncesiyle kendisine bu aşktan vazgecmesini tavsiye ediyoruz.''

İşte Bahçeli'nin attığı Twittler

''1 Kasım 2015'ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.

MHP'den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017'de İYİ Parti'yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.

CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür.

Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri film şeridi gibi gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki kanaatim de çok güçlüdür.

3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti'nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay'ında MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.

Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.'' dedi.Siyaset gündemi bu çağrıdan sonra nasıl şekillenecek merak konusu oldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz