TÜGVA’dan Eğitimde Yeni Yaklaşım - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
TÜGVA’dan Eğitimde Yeni Yaklaşım YAŞAM

TÜGVA’dan Eğitimde Yeni Yaklaşım

TÜGVA’dan Eğitimde Yeni Yaklaşım

Pandemi sebebiyle pek çok değişimin yaşandığı ülkemizde TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği, Sakaryalı öğrenciler için eğitimde farklı bir yaklaşımı hayata geçiriyor.

Örgün eğitimi destekleyen ve öğrencilere değerler eğitimi noktasında katkı sağlayan yaygın eğitim çalışmaları velilerin ve öğrencilerin ilgisini çekiyor. Gönüllülük esasıyla yürütülen yaygın eğitim faaliyetleri, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştiriyor.

TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği, okul derslerine destek sağlayan etütlerin yanı sıra çocuklara zamanı verimli kullanma, aile ve arkadaş ilişkilerini yönetme becerisi kazandıran programlara ara verilmeyeceğini açıkladı. 

Eğitim Çalışmalarımıza Ara Vermeyeceğiz!

Yeni normal düzenin doğru kullanıldığı takdirde hayatı kolaylaştırabilecek birçok avantajı olduğunu belirten İl Temsilcisi Murat Selim Deveci “Ekibimizle bir araya gelerek salgın sürecini verimli bir şekilde değerlendirmek adına teknik altyapımızı iyileştirdik ve faaliyetlerimizi yeni normale göre güncelledik.

Salgın sürecinde eğitim çalışmalarımıza ara vermeyecek, online platformlar vasıtasıyla çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle önce eğitime ara verilmesi ardından eğitim öğretim döneminin tamamlanmasıyla birlikte velilerden ve öğrencilerden takviye edici eğitim programları konusunda pek çok başvuru aldık. Bunun üzerine Online Yaygın Eğitim programımızı uygulamaya soktuk.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sakarya’da velilerin çocukların yetişmesinde çok hassas davrandığını ve bu konuyu çok önemsediğini söyleyen Deveci, Sakarya’daki çeşitli eğitim kurumlarının konuyla alakalı görüşlerini TÜGVA’nın eğitim tecrübesiyle harmanladıklarını ve Online Yaygın Eğitim programını oluşturduklarını belirtti.

Okul derslerine yardımcı eğitimler, karakter eğitimi, değerler eğitimi, etkinliklerle temel dini eğitim, okuma ve kitap tahliller, kültürel tecrübe ve sosyal beceriler gibi konularda çalışma gösterecek program sonunda öğrencilerin özgüvenlerinin gelişimi, sorumluluk bilincinin oturması, okuma ve tefekkür etme alışkanlıkları gibi becerilerin kazandırılması hedefleniyor.

Başvurular Devam Ediyor

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin faydalanacağı program, tamamen ücretsiz olacak. Programla ilgili detaylı bilgi almak isteyen öğrenciler, TÜGVA Sakarya İl Temsilciliğinin sosyal medya hesaplarını takip edebilirler ve 0538 331 0954 numaralı telefonla iletişime geçebilirler. Program başvuru linki:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVUP3uPF9POR_B0GeV6rSkuEKn7IlvxUP3YREHqpThC_9nBg/viewform?vc=0&c=0&w=1

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz