TRAKTÖRÜNE HACİZ GELEN ÇİFTÇİDEN İLGİNÇ PROTESTO! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
TRAKTÖRÜNE HACİZ GELEN ÇİFTÇİDEN İLGİNÇ PROTESTO! GÜNCEL

TRAKTÖRÜNE HACİZ GELEN ÇİFTÇİDEN İLGİNÇ PROTESTO!

TRAKTÖRÜNE HACİZ GELEN ÇİFTÇİDEN İLGİNÇ PROTESTO!

Pamukova Akçakaya Mahallesinde iddiaya göre traktörüne haciz gelen çiftçi yaşadığı durumu protesto etmek amacıyla ilginç bir yönteme başvurdu.

Bir arkadaşı ile kara sabanı sırtlanan çiftçi "Bundan sonra tarlayı bu şekilde süreceğim" diye düştüğü durumu protesto etti.

Pamukova Akçakaya Mahallesinde bir çiftçinin traktörüne haciz gelmesini protesto etmek için iki kişi kara sabana koşundu. Köy meydanında gülüşmelere de neden olan olayda "Gir oğlum diziye" diyerek traktörlerinin borçtan dolayı haciz edilmesini ilginç bir yöntemle protesto etti.

Akçakay Mahallesinde eski dönemlerde kara sabanı çeken hayvanların bağlandığı boyundurluk denen iki parçalı düzeneğe, mahallenin renkli ve muzip simalarından Albay lakaplı Ahmet Güler diğerine ise yine Mahalleden bir gencin bağlanıp kara sabanı çektiği video sosyal medyada ilgi çekti.

Boyundurukla kara sabanı çeken vatandaşların görüntüleri görenleri güldürürken düşündürdü. Çiftçilerin borçlarından dolayı traktörlerinin haczedilmesinin protesto edildiği görüntülerde, eski kara saban devrinde tarla sürülmesi mizahi olarak canlandırılırken, görüntüyü çekenin o devirlerde kara sabanla tarla sürülürken hayvanlara sık sık söylenen " Oha diziye gir oğlum diziye " sözleri ise görüntülerin sosyal medyada ilgi çekmesine neden oldu.

Mahallenin sosyal medya hesabında paylaşılan ilginç görüntülerin altına "Traktörlerine haciz gelen vatandaş; karasabanla çift sürme alıştırması yapıyor...." paylaşımı yapıldı.

Paylaşılan bu görüntüler Kemal Sunal'ın yıllar önce çektiği Kibar Feyzo filminde Kemal Sunal'ın bir eşekle sabanı çektiği sahneyi akıllara getirdi.

(medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz