TFF'den Sakaryaspor'u rahatlatan karar - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
TFF'den Sakaryaspor'u rahatlatan karar SPOR

TFF'den Sakaryaspor'u rahatlatan karar

TFF'den Sakaryaspor'u rahatlatan karar

Türkiye Futbol Federasyonu Covid-19 sebebiyle bazı kararlar aldı. Federasyonun aldığı kararlardan biride bir çok kulüp gibi Sakaryaspor'a da rahat bir nefes aldırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun önceki dönemlerde aldığı 'SSK ve vergi borcu yoktur' kağıdının Covid-19 sebebiyle bu sene kulüplerden istemeyeceği öğrenildi. Kadrosuna bir çok isim katan  Sakaryaspor'da başkan Cevat Ekşi'de  transfer yasağını kaldırmak için yol haritasını çizmişti.

Başkan Ekşi, 1 milyon 700 bin TL'lik vergi borcu ve 1 milyon 500 bin TL'lik SSK borcunu kapatmak için çalışmalar yaparken TFF'den gelen bu haber sonrası derin bir nefes alındı. 

Yaklaşık 3 milyon 200 bin TL'lik vergi-SSK borcunun ödemesini yapacak olan Başkan Ekşi, federasyonun bu kararından sonra futbolcu dosyalarına yöneldi. 

TFF’nin açıklaması şöyle;

“TFF Yönetim Kurulu’nun 04.09.2020 tarihli toplantısında; Profesyonel Futbol Kulüplerimizden gelen talep üzerine, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgının olumsuz ekonomik etkilerini de göz önüne alarak transfer edilen futbolcuların tescilinde  Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine, vadesi geçmiş borcu olmamayı belgelendirme yükümlülüğünün 2020-2021 futbol sezonu birinci transfer ve tescil döneminde uygulanmaması için Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’na Geçici 4. Madde eklenmesine karar verildi.”

(spor264)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz