TESTİM POZİTİF ÇIKINCA DOKTOR ODASINDAN HASTA ODASINA GEÇTİM - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
TESTİM POZİTİF ÇIKINCA DOKTOR ODASINDAN HASTA ODASINA GEÇTİM GÜNCEL

TESTİM POZİTİF ÇIKINCA DOKTOR ODASINDAN HASTA ODASINA GEÇTİM

TESTİM POZİTİF ÇIKINCA DOKTOR ODASINDAN HASTA ODASINA GEÇTİM

Akyazı Devlet Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan Asiye Göngörmüş, Corona virüsü nasıl yendiğini ve bu süreçte neler yaşadığını TV264 ekranlarında Sevde Erdem'in sunduğu Gündem264 programına katılarak anlattı.

7 yıldır Akyazı Devlet Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan 2 çocuk annesi Asiye Güngörmüş, TV264 ekranlarında Sevde Erdem'in sunduğu Gündem264 programına konuk olarak katıldı.

Doktor Güngörmüş hafta sonu nöbet tutarken her yerinin ağrıdığını hissettiğini Corona virüsten şüphelenince test yaptırdığını ve testin pozitif çıktığını söyledi. Apar topar kendisinin nöbetçi doktor odasından hasta odasına alındığını söyleyen doktor Güngörmüş yaşadığı süreci şöyle anlattı:

''Ben hastalığa yakalanmadan önce Covid-19’a yakalanmış hastalarla ilgileniyorduk. Ve bu hafta boyunca da yurtta kalmıştım eve de gitmiyordum çocuklarıma ve eşime bulaştırmamak için. Hafta sonu da nöbetçiydim akşama doğru her yerimin ağrıdığını hissettim. Acaba yoruldum mu? diye düşünürken test yaptırdık ve testimin pozitif çıktığını öğrendim. Sonra beni nöbetçi doktor odasından hasta odasına aldılar.

Bu sürece içerisinde bir 10 günlük bir tedavi aldım ama ateşim düşmeyince 5 günlük bir tedaviye daha başlandı. O yüzden biraz tedavi sürecim uzadı. Ama nefes darlığım oksijen düşüklüğü rahatsızlığım olmadı. Sadece ateşim yükseldi.

Tedavi sürecimi başarılı bir şekilde tamamladım. Zaten diğer yapılan testlerde de test sonucum negatif çıktı. Aileme test yapmadık zaten onlarla temasımız olmadı. Zaten çalıştığımız sürede evde yurtta kaldım evde kalmamıştım. Şuan da da herhangi bir şikayetleri yok.

Tedavi sürecinde Corona virüse karşı etkili olanlar ilaçları kullandık. Tabi hastanın oksijenin sıkıntısı nefes darlığı sıkıntıları var ise o zaman daha ileri tedavi süreci başlıyor. Allah'a çok şükür benimde takip ettiğim hastalarda çok büyük bir sıkıntı görmedik.''

Dahiliye uzmanı Asiye Güngörmüş vakaların azalmasının ümit verici olduğunu söyleyerek Sağlık Bakanlığının önerdiği tedbirlere uyulması gerektiğini söyledi. Bu süreçte de insanlarımızın bilinçli davrandığını ifade etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz