Teleferik nöbetine şafak baskını! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Teleferik nöbetine şafak baskını! GÜNCEL

Teleferik nöbetine şafak baskını!

Teleferik nöbetine şafak baskını!

Sapanca Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi'nde teleferik nöbeti tutan yöre halkına sabah 6:00 sularında polis ve zabıta ekipleri tarafından baskın düzenlendi.

Çıkan arbede sonrası Polis ve zabıta ekipleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Teleferiğin yapıldığı bölgeye karşı olan mahalle sakinleri, bir aydır projenin yapılacağı bölgede nöbet tutuyorlardı. Bu sabaha karşı Polis ve Zabıta ekipleri çadırları sökerek içerisinde ki eşyaları boşalttı.Yaşanan arbede sonrası Polis ve Zabıta ekipleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Mahalle halkı olaya tepki olarak yolun ortasına oturarak tepki gösterdiler. Yaşanan olay sosyal medyada hızla yayıldı. Olayı yaşayan mahalle sakinlerinden bir kişi durumu şu şekilde anlattı;

''Sabah 6 gibi polis ve zabıta ekipleri gelerek bize yer tahsis edilen çadırı ve içindeki eşyaları kaldırdılar. Çadırmızı sökerek yolun ortasına attılar. Bu duruma tepki gösterdik. Dün polis ekipleri bize gelerek çadırı kaldırmamız için bize 15 gün süre verdiler. Fakat 24 saat geçemeden sabaha karşı çadırlarımızı ve eşyalarımızı kaldırarak yolun ortasına attılar.'' dedi.

(medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz