Tatangalar Sakaryaspor İçin Yürüdü SPOR

Tatangalar Sakaryaspor İçin Yürüdü

Tatangalar Sakaryaspor İçin Yürüdü

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar ve Sakarya 1965 Taraftarlar Derneği takımlarının yalnız bırakılmasının ardından Adapazarı Belediyesi önünde toplanarak takımlarına destek oldular.

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar ve Sakarya 1965 Taraftarlar Derneği takımlarına destek olmak için Adapazarı Belediyesi önünde toplandılar. Yaklaşık Bin kişinin katılımıyla gerçekleşen destek çağrısına taraftarlar meşaleler ve tezahüratlarla takımlarına destek oldular. İlk önce yürüyüş olarak gerçekleşmesi planlanan bu destek çağrsına seçim süreci nedeniyle izin verilmediği açıklandı. Program Yeni Zellanda'da gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 


 

 

Tatangalar ve Sakarya 1965 Taraftarlar Derneği'nin gerçekleştirdiği bu etkinliğe Sakaryaspor Başkan Vekili Cumhur Genç, Sakaryaspor Başkan Vekili Hüseyin Aydınlı, Sakaryaspor Başkan Vekili Tayyar Çelik, Genel Sekreter Burçin Şahindur, Basın Sözcüsü Yahya Albayrak, Mali İşler Sorumlusu Sercan Damar ve Altyapı Sorumlusu İrfan Şimşek yer aldı.

Konuyla ilgili Sakarya 1965 Taraftarlar Derneği Basın Sözcüsü Ceyhun Yel bir basın bildirisi okudu.


İŞTE O AÇIKLAMA
"Sevgili Sakarya halkının ve saygıdeğer kamuoyunun dikkatine. Yıllardır süre gelen sahipsizlik ve bir yandan bizlere yaşatılan yalnız bırakılma duygusu, şehrin damarlarına kadar işlemiş olmasına rağmen, her mahalleden çıkan bir Tatanga ile bu hassasiyet sağlam bir duruş ile engelleri teker teker aşmıştır. Hayatın her anında formasını, atkısını, suyunu, toprağını taşıdığımız bu sevdanın başarılı olması, isminin en yükseklere ulaşmasını sağlamak için çabalarken, neden bazı kitlelerin, kuruluşların yada insanların sessiz kaldığını anlamakta güçlük çekmekteyiz. Yaptığımız her açıklamada vurgu yaptığımız, tek slogan beraberlik olduğudur. Buberaberliği sadece Tatangalar kendi arasında 29 yıldırtek vücut, tek yumruk olarak ülkemizin tüm şehirlerinde gösteren neferleri oldu. Diyoruz ki; birlik olmadan başarı gelmez. Tribünlerde olduğu kadar, Sakaryaspor isminin geçtiği her yerde mücadele etmek her Sakaryalının asli görevidir. Yapılan lobiler, kontenjanlar, çıkılmayan idmanlar gibi birçok sorun dün olduğu gibi, gelecekte de olmasın diye Sakaryaspor'umuzun etrafından toplanmaya ve hep birlikte haklarımızı savunmaya, şampiyonluk yolunda omuz omuza yütümeye davet ediyoruz. İsyanımız yalnız kalışımıza! Tepkimiz Sakaryaspor'u unutanlara! Ya birlik olacağız, ya da hiç olacağız. Senin için, benim için, hepimiz için Sakaryaspor'u yaşatalım. Güzel yarınlar için! Sakaryasporluyum diyen herkesi Pazar günü stada bekliyoruz."


Sakarya 1965 Taraftarlar Derneği Basın Sözcüsü Ceygun Yel'den sonra Sakaryaspor Başkan Vekili Cumhur Genç'te kısa bir açıklamada bulundu. Genç, "Her zaman Sakaryaspor'un yanında olduğu gibi şuanda da burda olan tüm kardeşlerime ve arkadaşlarıma Sakaryaspor Kulübü adına teşekkür ediyorum. Zorlu bir günlerden geçiyoruz, zorlu bir dönemeçten geçiyoruz kulüp olarak. İlk yarı güzel gitti herşey, bizim için, hepimiz için ilk yarıyı lider olarak kapattık. İkinci yarı istediğimiz için bazı şeyler iyi gitmiyor. Ama biz gerek yönetim kurulu olarak gerek futbolcu kardeşlerimiz olarak, teknik heyetimiz olarak bu sorumluluğun, vebalin farkındayız. Kendileriyle de konuştuğumuzda da bir şekilde bu işi düzelticeğimizi, bu işin sonunda mutlu sona ulaşacağımızı ifade ediyoruz ve bunun için elimizden gelen çabayı kulüp olarak hepimiz gösteriyoruz. Her zaman yanımızda olan büyük Sakaryaspor taraftarıda şimdiye kadar olduğu gibi, iyi günde ve kötü günde son düdüğe kadar matematiksel olarak şansımız tükenene kadar her zaman yanımızda olsun. Şimdiye kadar hep öyle oldu. İnanıyoruz ki Allah'ta yardım edecek sezon sonunda biz şampiyon olacağız." dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz