"Tank Palet Fabrikasının satılması söz konusu değil" GÜNCEL

"Tank Palet Fabrikasının satılması söz konusu değil"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir törende yaptığı konuşmada Arifiye'deki Tank Palet Fabrikasının özelleştirilme sürecine ilişkin yeni açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591)'un denize indiriliş törenine katıldı.

Burada konuşan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Arifiye'deki Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine yönelik eleştirilerine sert yanıt verdi.

TELAFİSİ ZOR

Tarihten ders alarak savunma sanayini güçlendirmeye çalıştıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan , "Bunun için özel sektöre destek veriyoruz. Ülkemizin kullandığı helikopter, füze sistemlerinin üreticisinin özel sektör olduğunu görüyoruz. Özel sektör kurumları bu alanlarda çoğu zaman öncülük ediyor. Hal böyleyken Türkiye'nin savunma sanayinde miadını çoktan doldurmuş eski sistemde ısrar etmesinin makul hiçbir yanı olamaz. Eski sisteme takılmak fayda değil telafisi zor zararlar verir.

KILIÇDAROĞLU'NUN SÖYLEDİKLERİ

 CHP Genel Başkanı'nın Sakarya'daki tank palet fabrikasına dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla, ne savunma sanayii ile ne orada çalışan kardeşlerimizin hassasiyetiyle hiçbir ilgisi yoktur. CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya rağmen, inatla ve ısrarla halen bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. 

MÜLKİYETİ DEVLETE AİT 

Tank palet fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri asla söz konusu değildir. Her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir. Firma yüzde elli Katar, yüzde elli Türk ortaklığı olan bir firmadır. Buraya 40 - 50 milyon dolar yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Yeni yatırımlarla fabrikayı çok daha güçlü hale getirecektir. Çalışanların, Özlük haklarında da hiçbir gerileme yaşanmayacaktır. Olmadık iftiralarla yalan yanlış bilgilerle milletimizin kafasını karıştırmaya çalışanlar en büyük zararı Türk savunma sanayine veriyoruz. Bunlar akla zarar iddialarla bir çok projeyi kamu özel sektör işbirliğini dinamitlemeye çalışıyor. 

TESADÜF DEĞİL

Özel sektör düşmanlığı yapmak İHA üretilmesin, SİHA üretilmesin, Korvet üretilmesin demektir. Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş'a Türkiye'yi dar edenler, şimdi de bize saldırması başarılı özel sektör firmalarını hedef almaları asla tesadüf değildir. Bunların amacı Türkiye'yi ekonomide IMF'ye, diplomaside batıya , savunma sanayiinde de belli başlı devletlere mahkum etmek istemeleridir.

Bunlar bizim gözümüzde Türkiye'yi içerden çökertmeye çalışan Truva atlarıdır. Bundan sonra da terör örgütüne taşeronluk yapanların değil milletimizin ne dediğine bakacağız. Devletimizin beka mücadelesini baltalamaya çalışanların değil, yüreği bu ülke için çarpanlarını hassasiyetin dikkate alacağı. FETÖ'cü alçaklara alkış tutanları değil 15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper edenlere kulak kabartacağız. Türkiye içindeki bu gafillere rağmen savunma sanayiinde başarılarına devam edecektir" diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz