“Tank Palet Fabrikamıza sahip çıkalım” - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
“Tank Palet Fabrikamıza sahip çıkalım” SİYASET

“Tank Palet Fabrikamıza sahip çıkalım”

“Tank Palet Fabrikamıza sahip çıkalım”

Sakarya’nın tarihi ve ortak malı, Türkiye savunmasında önemli rolü olan ve Sakarya’ya büyük ekonomi girdisi sağlayan Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi, kiralanması veya satışı peşkeş mi ne olduğu belli olmayan bu büyük kuruluş el altından heba edilemez diyen Fahrettin Abay, yazılı basın açıklamasında AKP’yi eleştirdi.  

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, basın açıklamasında “Biz Saadet Partisi olarak AKP’nin yıllardır süregelen özelleştirme yolu ile bu milleti esir etme, yok etme politikalarına hep karşı çıktık.

Bugün de herkesi tepki göstermeye davet ediyoruz. Parti olarak bu konuyu yakından takip ediyoruz ve buna sesiz kalmanın şova dönüştürmenin tüm Sakarya ve Türkiye’ye ihanet olduğunu bildiğimiz için, bu tarihi görevi Saadet Partisi olarak bir kez daha dile getiriyoruz.

Buradan tüm siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına Sakarya halkına tekrar sesleniyorum. Gelin bu vebale ortak olmayalım. Sakarya’nın ve gelecek nesillerin malı olan, Türkiye’nin en büyük savunma kuruluşu Tank Palet Fabrikamıza sahip çıkalım.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz