Taksitlerin 12 Aya Çıkarılmasını Sektör Olumlu Karşıladı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Taksitlerin 12 Aya Çıkarılmasını Sektör Olumlu Karşıladı EKONOMİ

Taksitlerin 12 Aya Çıkarılmasını Sektör Olumlu Karşıladı

Taksitlerin 12 Aya Çıkarılmasını Sektör Olumlu Karşıladı

MOBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Arabul, cep telefonu satışlarında uygulanan 6 taksit sınırının kaldırılarak sürenin 12 aya çekildiği müjdesini verdi.

12 AYA ÇIKARILDI

Kısa adı MOBİSAD olan Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Arabul, cep telefonu, tablet ve bilgisayar satışlarında uygulanmaya başlanan 6 ay taksit sınırlandırılmasının sona erdiğini açıkladı. Arabul, “Daha önce cep telefonu, tablet ve bilgisayar satışlarında 6 aylık kredilendirme taksiti sınırlandırılması vardı. Sektör temsilcileri olarak bizi oldukça etkileyen bu karar sonrası tüketicilerimizin de taleplerini alarak gerekli makamlara iletiyorduk. Çok şükür bu sorun çözüldü ve cep telefonu taksitleri 12 aya yükseltildi” dedi.

DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı’nda değişikliğe gittiğini açıklayan Arabul, “Eklenen geçici madde ile cep telefonu, tablet ve bilgisayar ürünlerinin tümü için kullandırılacak krediler 12 ay taksite çıkarıldı. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre, 3 bin 500 TL altındaki ürünler için halen 6 ay olan tüketici kredisi taksit sınırı 12 aya çıkartılacak. 31 Ocak 2019 tarihinden sonra ise 3 bin 500 liranın üzerindeki telefonlar da 12 ay olarak devam edecek.” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz