STK'lar Orhan Cami bahçesindeki iftarda buluştu - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
STK'lar Orhan Cami bahçesindeki iftarda buluştu GÜNCEL

STK'lar Orhan Cami bahçesindeki iftarda buluştu

STK'lar Orhan Cami bahçesindeki iftarda buluştu

Çeşitli STK'ların ortaklaşa düzenlediği ve geleneksel hale gelen Ümmet İftarı Orhan Caminin bahçesinde yoğun bir katılımla gerekleşti.

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları tarafından geleneksel hale getirilen Ümmet İftarı tarihi Orhan Cami avlusunda yoğun katılımla gerçekleştirildi. İftar menüsü ekmek, çorba, hurma, zeytin ve sudan oluştu. 

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına yapılan açıklamada: "Sakarya'da aktif olarak çalışma yapan sivil toplum kuruluşlarımızın desteğiyle dünyanın farklı yerlerinde Müslümanların yaşadığı acıları paylaşmak amacıyla "ümmet iftarı" düzenledik.

İslam ümmeti Arakan'da, Doğu Türkistan'da, Suriye'de, Yemen'de, Irak'ta ve Filistin'de ıstırap içerisinde yaşıyor.  "Ümmet iftarıyla, ümmet olma şuurunu yaşamayı arzu ediyoruz. Bugün burada birçok mazlum coğrafyada insanların bulmakta zorlandığı, bizim için çok basit gibi gelen bir sofrayla iftarımızı açtık.

Çorba, zeytin, hurma ve ekmek var. Bugün tahminlerimizin de ötesinde bir teveccüh oldu. Bu zulmün kalkması için hep birlikte dualar edeceğiz.

Bir an bile olsa dünyanın farklı bölgesinde sadece bir hurmayla orucunu açan veya sahurda yiyecek hiçbir şey bulamayan insanları anlamak, İslam dünyasının yaşadığı zorlukları bir an olsun burada hissedebilmek için ümmet iftarı yaptık. Katılanlara teşekkür ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz