SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR! İŞADAMINA 'SEPAŞ' ŞOKU! GÜNCEL

SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR! İŞADAMINA 'SEPAŞ' ŞOKU!

SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR! İŞADAMINA 'SEPAŞ' ŞOKU!

Şehrin tanınmış işadamı bir şantiyesine ait 3 bin liralık ödenmeyen elektrik faturası yüzünden e-hacizle karşı karşıya kaldı. İşadamı ekonomik krizde yaşananlara 'Bu kadar da olmaz' diyerek tepki gösterdi.

Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz bir çok sektörü etkilerken, özellikle iş dünyası bu kriz ortamında ayakta durmaya çalışıyor. Nakit sıkıntısının yaşandığı ortamda günlük  yaşantımızda kullandığımız elektrik doğalgaz su gibi ödemelerde kurumlar son ödeme tarihi geçen faturaların ödenmemesi üzerine hizmeti durduruyorlar.

 Özellikle son aylarda ödenmeyen faturalar nedeniyle yüzlerce aboneye hizmet vermeyi durduran  şirketler borç miktarına bakmadan 2 ay önce başlayan e-haciz uygulaması da yaparak alacaklarının peşine düşünce özellikle ticaretle uğraşanları zor durumda bırakıyorlar.

Bunun son örneği Adapazarı'nda bir işadamının başına geldi. Şehrin bir çok yerinde işyerleri ve şantiyesi bulunan işadamı 3 bin liralık elektrik faturasını 2 ay geciktirince e-hacizlik oldu. Elektrik kurumu SEPAŞ alacağını tahsis edebilmek için e-haciz uygulaması yapıp sisteme düşünce,bankalar nezrinde zor durumda kaldığını söyleyen işadamı medyabar.com'a gönderdiği mailde şöyle dedi.

 ' Piyasa malumunuz. Sıkıntı var. 3 bin liralık şantiyeye ait elektrik faturasını çalışanın ihmali yüzünden ödenmeyince elektrik kurumu e-haciz uygulamış. E-haciz kararı bankalara da gidince sıkıntıya girdik. Milyonluk yatırımım var. Ama düştüğümüz duruma bak. Tamam e-haciz uygulansın ama bu kadar da basit olmamalı..Ticaretle uğraşanların ticaretine sekte vurmasınlar''

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz