Serdivan'da İlginç Olay: Önce Saldırı Sonra Tehdit - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Serdivan'da İlginç Olay: Önce Saldırı Sonra Tehdit SİYASET

Serdivan'da İlginç Olay: Önce Saldırı Sonra Tehdit

Serdivan'da İlginç Olay: Önce Saldırı Sonra Tehdit

CHP'nin Cadde54 broşürlerini Beşköprü Mahallesinde dağııtması esnasında AK Partili bir kişi tarafından saldırıya uğradıkları iddia edildi.

ADAYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığ tarafından Cadde 54'te yaşandığı iddia edilen rant ve usulsüzlükler ile ilgili broşür hazırlanmıştı. Bu broşürler partililer tarafından Sakarya'nın birçok noktasında dağıtıldı.

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise bu broşürde yer alan iddiaların tamamen asılsız olduğunu söylemişlerdi.

Bahse konu broşürlerin dağıtımına devam eden CHP, iddialara göre Serdivan ilçesi Beşköprü Mahallesinde saldırıya uğradı. CHP üyeleri iddialara göre Büyükşehir ve Serdivan Belediye Meclis Üyesi Soner Yıldız'ın sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kaldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Serdivan İlçe Başkanlığı, "Beşköprü Mahallesi’nde dağıtım yapan ekip, dağıtım esnasında, AKP Serdivan ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Soner Yıldız tarafından engellenmeye çalışıldı. Soner Yıldız’ın sözlü ve fiziksel saldırısı sonucu küçük çapta bir arbede yaşandı" ifadelerini kullandı.

CHP Serdivan İlçe Başkanı Atilla Karahan ise, "Bugün, Serdivan İlçesi Beşköprü Mahallesi’nde, halkımızı bilinçlendirme amaçlı broşür dağıtma çalışması esnasında, gençlerimize ve yönetim kurulu üyelerimize yönelik saldırgan bir tutum gösteren AKP Serdivan ve Sakarya Büyükşehir Belediye meclis üyesi Soner Yıldız’ı, bu çirkin tavrı nedeniyle kınıyoruz. Bu saldırı, halkımızın gerçekleri öğrenme hakkına yapılmıştır ve bizleri durduramayacaktır, saygılarımla" dedi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ise twitter hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. Konyalı, "Soner Yıldız bizim gençlere mafyacılık oynamış.Aklını başına alsın.Bir sıkıntı varsa Adapazarı’ındayız. Siyaset istiyorsa siyaset! Kafası çalışmıyorsa Adapazarı kuralları..." diye konuştu.

Adapazarı Kurallarından kastı anlaşılamayan Konyalı daha sonra, "Yanlış algı oluşmasını http://istemeyiz.Biz Cumhuriyet Halk Partili gençler hiçbir zaman çözümü kavgada aramadık.Farklı anlamlar yüklenen “Adapazarı kuralları”tabiri bizim için efendi olmaktır.Saygıyı hiçbir zaman yitirmeyiz." diyerek bu konuda bir açıklama daha yaptı.

CHP'nin açıklamasında kendilerine yapıldığı iddia edilen saldırı ile ilgili bir suç duyurusunda bulunup bulunulmadığına ise değinilmedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz