‘Sendikaları daha güçlü hale getireceğiz’ - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
‘Sendikaları daha güçlü hale getireceğiz’ SİYASET

‘Sendikaları daha güçlü hale getireceğiz’

‘Sendikaları daha  güçlü hale getireceğiz’

Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes HAK İş İl Temsilcisi ve Hizmet İş Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir’i partililer ile birlikte makamında ziyaret etti.

Sendikanın çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Ender Serbes, sendikalarının çalışma hayatında çok önemli rollerinin olduğunu belirtti. Serbes, “Yıllar önce sendikalı çalışan sayısı milyonlarla ifade edilirken, günümüzde bu rakam 800 binin altına inmiştir. Bu gerçekten ciddi bir rakamdır. Sendikasız çalışma hayatı günümüzde modern devletlerin kabul etmeyeceği bir düşüncedir. Maalesef bu rakam bizim ülkemizde hızla azalmaktadır. Gelecek Partisi olarak sendikalarımızın daha güçlü ve etkili olması için çalışacağız. Sendika demek aş demek, sendika demek iş demek, daha güçlü toplum demektir. Sakarya’nın çalışma hayatına verdiği katkılardan ötürü Başkan Gökdemir’e teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Serbes ayrıca, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi minnetle andıklarını belirtti. 

  

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Bağımsız Türkiye4 Nisan 2020, Cumartesi - 20.17

HAK İş İl Temsilcisi ve Hizmet İş Sakarya Şube Başkanı Sayın .Mesut Gökdemir, Hat sanatı ile yazılmış tablolara hayran kaldım,hani sizin odanızda kurucumuz M.Kemal Atatürk ün resmi,nerede Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan'ın resimleri, bazı taamüllere uymak zorundasınız,bu konudaki kanuni zorunluluğu bilmememe rağmen bu hiç hoş bir oda düzenlemesi değil.ciddi bir STK.olmaya davet ediyorum.