ŞEHİT POLİSİMİZ GÖZYAŞLARIYLA MEMLEKETİ ANKARA'YA UĞURLANDI - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
ŞEHİT POLİSİMİZ GÖZYAŞLARIYLA MEMLEKETİ ANKARA'YA UĞURLANDI GÜNCEL

ŞEHİT POLİSİMİZ GÖZYAŞLARIYLA MEMLEKETİ ANKARA'YA UĞURLANDI

ŞEHİT POLİSİMİZ GÖZYAŞLARIYLA MEMLEKETİ ANKARA'YA UĞURLANDI

Bu sabah tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yunus Timinde görevli Mehmet Tekcan için, emniyet Müdürlüğü önünde bir tören düzenlendi. Tekcan, Memleketi Ankara'da toprağa verilecek.

15 Ekim gecesi Erenler İlçesi Erenler Mahallesinde polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlayan şüpheli otomobili yakalamak için takibe başlayan Yunus Polisleri, manevra yapan minibüs ile çarpışmış; kazada motosiklette bulunan Mehmet Tekcan ve Özkan Aslan yaralanmıştı.

Kaza sonrası kalbi duran Mehmet Tekcan, olay yerine gelen sivil polis ekibinde görevli bir memur tarafından yapılan kalp masajıyla hayata döndürülürken yaralı 2 polis daha sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Polis memuru Mehmet Tekcan bu sabah tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Şehit Mehmet Tekcan için ilk tören Saat 12;00’da Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapıldı.

CENAZESİNİ TAŞIDILAR

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Tekcan'ın öz geçmişi okundu, İl Müftüsü Hasan Başiş tarafından dua edildi.

Şehit polisin eşi Büşra Tekcan, eşini asker selamıyla karşılarken ve uğurlarken, şehidin ailesi bir süre tabuta sarıldı. Evli ve bir çocuk babası olan Tekcan'ın cenazesi, büyükşehir belediyesine ait cenaze aracına konularak memleketi Ankara'nın Elmadağ ilçesine uğurlandı.

Cenazeyi, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz taşıdı. Yapılan törenin ardından Şehit Tekcan’ın naaşı memleketi Ankara’ya gönderildi. Evli ve bir çocuk babası Mehmet Tekcan’ın naaşı Ankara’da yapılacak ikinci törenin ardından toprağa verilecek.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz