SAÜ’lü Balcı Twitter’dan yeni bir iddia paylaştı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
SAÜ’lü Balcı Twitter’dan yeni bir iddia paylaştı GÜNCEL

SAÜ’lü Balcı Twitter’dan yeni bir iddia paylaştı

SAÜ’lü Balcı Twitter’dan yeni bir iddia paylaştı

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde görev yapan Doç. Dr. Ali Balcı'nın Profesörlük kadrosu başvurusu, Dekan Prof. Dr. Hamza Al tarafından 'şahsa özel talep niteliğinde' olduğu gerekçesiyle reddedilmişti.

Doçent Ali Balcı bu gelişmeyi: "1 seneden fazladır profesörlük kadromun engellenmesinde yeni bahane, evlere şenlik yönetim anlayışı. Bilmeyenler olabilir: Bir doçent gerekli kriterleri karşılayınca belgeleriyle birlikte profesörlük için bölüme başvurur bölüm yönetimi de üniversiteden profesörlük kadro talebinde bulunur, süreç bu şekilde işler" ifadeleriyle Twitter’da paylaştı.

Daha sonra Balcı, dekanlığın 04 / 04 / 2018 tarihli yazısını paylaştı. Ali Balcı paylaştığı belgenin üzerine de: “Patronun komedisi devam ediyor. Ocak 2018’deki kadro talebinde bir sorun yokken Ocak 2019’daki aynı talep “kişiye özel” bulunuyor ve bekliyoruz” mesajını ekledi.

PROF. DR. AL: DEKANLIKLA İLGİSİ YOK

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Al ise bir açıklama yaparak yaşananların dekanlıkla alakası olmadığını ifade ederek, "Kamuoyuna. Doç. Ali Ali Balcı'nın çalıştığı ULİ Siyasi Tarih Anabilim Dalına Bölüm tarafından 08.01.2018 tarihinde kadro talep edilmiş ve Dekanlık 04/04/2018 tarih ve 101/14 sayılı FYK kararıyla kadro talebini uygun görmüş ve 06.04.2018 tarihinde Rektörlüğe göndermiştir.Dekanlığın 04/04/2018 tarih ve 101/14 sayılı FYK kararı aşağıdadır. Doç.Dr. Ali Balcı'nın bir seneden fazla beklemesinin dekanlıkla bir ilişkisi yoktur" dedi. 
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz